POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Chrobry-Lech: trener, stały Michalec, kilku zawodników, puchar

20.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W Pucharze Polski duża część liczy pewnie na rywala, z którym jego klub jeszcze nie grał. Chrobry Głogów rywalizował z Lechem Poznań osiem lat temu, ale mimo wszystko to jedno z najlepszych możliwych losowań. W dużej mierze z uwagi na trenera Ivana Djurdjevicia, który ma szansę zmierzyć się ze swoim dawnym klubem.

Ivan Djurdjević w Lechu spędził ponad 10 lat, a ponad setką występów z krajowym mistrzostwem i europejskimi pucharami zapracował na miano jednego z najbardziej cenionych tam zawodników. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął tę trenerską, pozostając w Lechu, najpierw w roli szkoleniowca młodzieży, następnie rezerw, a na koniec pierwszego zespołu. Ten ostatni etap potrwał najkrócej. Z funkcją trenera ekstraklasowej drużyny pożegnał się w listopadzie 2018 roku. Bardzo szybko, bo niespełna rok po tym po raz pierwszy stanie przeciwko byłemu klubowi. Nie ukrywa, że czuje do niego bardzo duży sentyment, lecz z pewnością ten ostatni trenerski etap wyobrażał sobie inaczej i już w momencie jego przyjścia do Chrobrego mówiło się, że ma coś do udowodnienia. 

Ivan Djurdjević nie jest jedyną osoba wcześniej w jakiś sposób związaną z Lechem. Drugi trener Chrobrego Maciej Stachowiak był u boku Djurdjevicia już w Poznaniu. Razem doszli do poziomu prowadzenia czołowej drużyny. 40 spotkań w pierwszym zespole Kolejorza ma jego wychowanek Szymon Drewniak. Debiut w seniorskiej piłce w Lechu jako 19-latek zaliczył Mateusz Machaj, ale już wiemy, że z powodu kontuzji we wrześniu nie zagra. Szansę na to ma za to Jarosław Ratajczak, który w Poznaniu spędził całkiem spory okres czasu, zaczynając w młodzieży. W lidze nie zagrał, ale już w Pucharze Ekstraklasy tak. Ponadto z Lecha Chrobry ściągnął Adama Makuchowskiego (był tam w juniorach, w zespole Młodej Ekstraklasy i w rezerwach). 

Drogi obu zespołów po raz ostatni skrzyżowały się jesienią sezonu 2011/12. Mamy na myśli ligę, bo później grano ze sobą sparingi. Wracając do rywalizacji o stawkę, osiem lat temu w Głogowie doszło do meczu Chrobry-Lech w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejarz wygrał 3:0, a my przytoczymy kilka faktów:

- W Głogowie było to spore wydarzenie, którego rangę dodatkowo podkreślała transmisja w telewizji. Chrobry był świeżo po awansie do drugiej ligi, więc dopiero oswajał się z centralnym poziomem. Mecz z Lechem był symbolem tego powrotu do większej piłki. Lech wygrał przekonująco (bramki zdobyli Vojo Ubiparip, Semir Stilic i Artom Rudnevs), ale pomarańczowo-czarni na początku ruszyli odważnie i Michałowi Bukrabie czy Przemysławowi Stasiakowi niewiele zabrakło, aby strzelić na 1:0 już w pierwszych minutach. 
 
 

- Trenerem Chrobrego był Ireneusz Mamrot, Lecha - Jose Mari Bakero. 
 
 

- Pełne 90 minut w Chrobrym rozegrał wtedy obecny do dziś Michał Michalec. Nikogo pewnie nie zdziwi, jeśli po tylu latach znów wyjdzie w jedenastce.  

- Michalec jest zarazem jedynym piłkarzem, który ten mecz ma szansę powtórzyć będąc w tych samych barwach. Choć trzeba pamiętać o Grzegorzu Wojtkowiaku (również całe spotkanie), tyle że obecnie jest on graczem drugoligowych rezerw Lecha. 


- W Lechu nie wystąpił wtedy Ivan Djurdjević. W tamtym okresie z gry na kilka tygodni wyeliminowała go kontuzja. 

Teraz spotkanie 1/32 finału PP zaplanowano na 24, 25 lub 26 września. Szczegółowa data zostanie podana w najbliższym czasie. 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#