Dzisiaj jest22.09.2019

KOBIETY: praca nie poszła na marne. Od 2:0 do 2:2

26.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Przegrywały 0:2, a zremisowały. Piłkarki Chrobrego Głogów od jednego punktu zaczęły zmagania w 3 lidze kobiet. Wynikiem 2:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie z UKS Bierutów.

Trener Chrobrego Głogów Artur Przybył dysponował krótką ławką. Nie wszystkie zawodniczki mogły zagrać, za to pojawiły się w kadrze pozostająca ostatnio bez klubu Wiktoria Czapluk (poprzednio Miedź Legnica) oraz powracająca Julia Stypińska.

Gospodynie po pierwszej połowie prowadziły 2:0, ale pomarańczowo-czarne nie zamierzały odpuścić. W 48 minucie kontaktowego gola zdobyła Julia Pietrzak, a w doliczonym czasie gry głogowianki doprowadziły do wyrównania. Wejście meczu zanotowała 15-letnia Zofia Niedośpiał. To obecna na boisku od 88 minuty zawodniczka oddała strzał, po którym niefortunnie interweniowała rywalka, kierując piłkę do własnej bramki.

- Gratulacje należą się obu zespołom, bo przy tak trudnych warunkach stworzyły bardzo fajne widowisko, prowadzone w szybkim tempie - komentował trener Artur Przybył. - Uważam, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, aczkolwiek przy lepszej skuteczności mojego zespołu mogliśmy pokusić się o minimalne zwycięstwo. Były obawy ze względu na problemy kadrowe, ale występujące zawodniczki stanęły na wysokości zadania, spisując się bardzo dobrze taktycznie, grając przy tym z ogromną determinacją. Wykonana tego dnia ciężka praca nie poszła na marne.

Drugi ligowy występ w niedzielę 1 września. O godz. 14.00 Chrobry podejmie Polonię Środa Śląska.

UKS Bierutów - Chrobry Głogów 2:2 (2:0)
Bramki (Chrobry): Pietrzak 47, Błasiak 90+3 (samobójcza).
Chrobry: Stypińska - Adamska, Lewandowska, Gniewosz, Suchecka, Leszczyńska (88 Niedośpiał), Momot, Pietrzak, Olszewska, Kudyba, Czapluk. Na ławce pozostały: Surlas - Siennicka.