POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Radomiakiem

04.09.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Najważniejsze sportowe informacje przed piątkowym meczem. Do spotkania z Radomiakiem dojdzie po ponad 30 latach przerwy, a my sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda zespół z Radomia. 
 
 

O KLUBIE

Radomiak Radom na zapleczu Ekstraklasy znalazł się po 13 latach przerwy. Przez ten czas klub musiał wydostawać się nawet z czwartej ligi i ostatecznie tę wydłużoną trasę pokonał, na koniec poprzedniego sezonu zajmując pierwsze miejsce. Przez kilka lat towarzyszył mu duży upór w osiągnięciu celu, bo najpierw przegrał baraże o awans do 1 ligi, a w kolejnym sezonie zajął miejsce tuż za tymi, którzy szli wyżej. Wyszło za trzecim razem. Radom jest ponad 200-tysięcznym miastem, więc trudno było oczekiwać, by jego rozbrat z piłką na przynajmniej pierwszoligowym poziomie trwał jeszcze dłużej.
Największym sukcesem Radomiaka jest jedyny sezon spędzony w najwyższej lidze. Zespół awansował do najlepszych w 1984 roku, zajął 15 miejsce i już w 1985 roku ponownie był poziom niżej. 

BILANS SPOTKAŃ

Głogów i Radom dzieli od siebie prawie 500 kilometrów, więc nawet od strony geograficznej patrząc ciężko było o większą liczbę bezpośrednich pojedynków. Do tej pory miały miejsce cztery, z których dwa wygrał Radomiak, a dwa zakończyły się remisem. Pierwszy dwumecz miał miejsce w sezonie 1985/86, po spadku rywali z najwyższej ligi, i wtedy było 1:1 oraz 0:2. Sezon później 0:0 i 1:2. Przed nami następujące po ponad 30 latach spotkanie numer pięć.  

FORMA

Kilka dni temu Chrobry mierzył się z najlepszym wtedy beniaminkiem, ale sytuacja  tabeli jest dynamiczna i obecnie to Radomiak spośród niedawnych drugoligowców jest najwyżej. Po siedmiu kolejkach zajmuje piąte miejsce, co zapewniła całkiem ustabilizowana ostatnio forma. Co prawda drużyna zaczęła od dwóch zwycięstw, ale zaraz po nich przyszły dwie porażki. Teraz Radomiak zdaje się to prostować, będąc niepokonanym od trzech serii. W tym okresie zremisował z GKS-em Jastrzębie i Odrą Opole, a ostatnio pokonał Sandecję Nowy Sącz po bramce Dawida Abramowicza, brata broniącego w Chrobrym Mateusza. 
Dla Radomiaka to dopiero trzeci wyjazd w sezonie. Zespół z jednego wrócił z punktem, ale na razie poza swoim terenem nie zdobył bramki, lecz ma kim strzelać, o czym zaraz. 

O KADRZE

Przed sezonem Radomiak dość solidnie się wzmocnił i widocznie tego potrzebował, bo kilku nowych zawodników gra od początku w podstawie. W obronie Dawid Abramowicz czy Mateusz Cichocki, w pomocy Mateusz Michalski, a z przodu Damian Nowak. To nazwiska z większym bagażem doświadczeń od tych, które Radomiak miał w swojej kadrze. 
Jak pokazuje przeszłość, trener Dariusz Banasik stosuje różne warianty w obronie. Ten z piątką w defensywie wykorzystał w Opolu i Radomiak choć nie strzelił bramki, to też jej nie stracił, wywożąc cenny punkt. Ogółem od dwóch kolejek nic nie traci, więc sprawdźmy, kto za tym się kryje. 
Podstawowym bramkarzem jest w ostatnich kolejkach młodzieżowiec Mateusz Kochalski. Trener Dariusz Banasik w obronie może posiłkować się największym doświadczeniem, które wnieśli ściągnięci przed sezonem zawodnicy: Mateusz Lewandowski (122 w Ekstraklasie), Mateusz Cichocki (53) bądź ograny pierwszoligowiec Dawid Abramowicz, a dłużej jest tam jeszcze m.in. czy Damian Jakubik (7).
Drużynie nie brakuje przy tym jakości w ofensywie. Maciej Górski na razie nie tworzy podstawy i to chyba najlepszy na to argument. Po dwie bramki mają inni napastnicy, też w przeszłości funkcjonujący wyżej Patryk Mikita czy Damian Nowak. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Przed sezonem Radomiaka zasilił Maciej Górski, który grając dla Chrobrego zostawił po sobie dobre wrażenie. W Głogowie był w sezonie 2015/16, jego zamiarem było odbudowanie się, a 15 zdobytych bramek mówi, że cel został zrealizowany. Od tamtego momentu przez większość czasu, mając i wzloty, i upadki, funkcjonował na poziomie Ekstraklasy, będąc w Jagiellonii Białystok i Koronie Kielce, z krótszym epizodem w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. W Radomiu współpracuje z trenerem Dariuszem Banasikiem, którego zna od strony szkoleniowiec z czasów Legii Warszawa czy Znicza Pruszków. Nie poszedł więc w nieznane. 
 
 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#