Dzisiaj jest18.11.2019

Nie poszli za ciosem. Zasłużona porażka

06.09.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry Głogów nie był w stanie pójść za ciosem po ostatniej wygranej. Mecz z Radomiakiem Radom zakończył się jego porażką 0:2.

Trener Ivan Djurdjević w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, nie dokonał korekt w jedenastce, która wyszła na zwycięski mecz z GKS-em Bełchatów. Wydawało się jednak, że zaczęła ona za spokojnie i mniej pewnie. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, szybko byli w stanie ją przechwycić, gdy do przodu starałNie tak miało być się ruszyć Chrobry, więc siłą rzeczy byli bliżej zdobycia bramki. Nawet mimo niewielkiej liczby sytuacji. W pierwszej po strzale głową skutecznie interweniował Michał Szromnik, w drugiej nie dał rady. W 17 minucie po strzale na dalszy słupek, od którego futbolówka jeszcze się odbiła, pokonał go Mateusz Lewandowski.
Chrobry wobec dobrej organizacji rywali nie był w stanie poważnie zagrozić. W 29 minucie główkował Mikołaj Lebedyński, lecz golkiper Radomiaka nie miał kłopotów z pewnym chwytem, a w 37 minucie niecelnie po wbiegnięciu w szesnastkę przymierzył Przemysław Stolc. Po 45 minutach Radomiak zasłużenie prowadził 1:0.

Po zmianie stron trudno było myśleć o odrabianiu straty, bo już w 57 minucie Radomiak strzelił po raz drugi. Z piłką ruszył do przodu Rafał Makowski, po drodze nie dał sobie jej odebrać, a skoro nikt go nie powstrzymał, z kilkunastu metrów pokonał Michała Szromnika.
Chrobry jeszcze próbował się podnieść, odważniej atakując po 70 minucie, lecz z tego przyciśnięcia nie było konkretnych okazji. Z czasem te dążenia musiały więc opaść i ostatnie minuty wyglądały w ten sposób, że Radomiak spokojnie trzymał wynik, tak jak przez większą część spotkania będąc drużyną bardzo dobrze zorganizowaną. Rywale nie mieli wielu szans, ale trzeba przyznać - pomimo tego wygrali zasłużenie.

Trudno pisać, ale Chrobry musi próbować w kolejnym meczu. To jeszcze nie ten etap, żeby chować głowy. Najbliższy pojedynek w sobotę w Jastrzębiu.