Dzisiaj jest17.09.2019

Fortuna 1 Liga: po 8 kolejce

08.09.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Zła i dobra wiadomość. Z dwóch drużyn będących tuż przed Chrobrym jedna poprawiła swój dorobek, ale i tak po remisie, a nie zwycięstwie. Zremisowała wcześniej zajmująca ostatnie bezpieczne miejsce Sandecja Nowy Sącz i nieznacznie zwiększyła przewagę nad pomarańczowo-czarnymi z pięciu do sześciu punktów. Nie wszyscy w weekend grali, więc tabela nie jest miarodajna. Zajmująca teraz 15 pozycję Olimpia Grudziądz nadal ma pięć punktów więcej, ale i mecz mniej.

Sandecja podzieliła się punktami z GKS-em Jastrzębie (1:1). W innych spotkaniach będąca pozycję wyżej od Chrobrego Chojniczanka Chojnice przegrała u siebie ze Stomilem Olsztyn, choć to ona strzeliła jako pierwsza. W 11 minucie bramkę zdobył 18-letni Krystian Wachowiak, ale dla kontrastu wyrównał doświadczony 36-letni Grzegorz Lech. Później trafiał już tylko Stomil i ostatecznie zwyciężył 3:1.

Trzy gole na wyjeździe zdobyła też Puszcza Niepołomice. Mając 3:0, w końcówce poczuła się chyba zbyt pewnie, bo Wigry Suwałki zdołały jeszcze dojść na jedną bramkę, strzelając w 81 i 83 minucie. Drużyna z Niepołomic potrafiła jednak wyjść z opałów.

Pozostałe mecze 8 kolejki zostaną rozegrane w środę 18 września. Oby wtedy to, czy wspomniana Olimpia z pięcioma punktami przewagi swój pojedynek wygra czy nie wygra, nie miało aż takiego znaczenia. Najważniejszym warunkiem jest zwycięstwo w sobotę w Jastrzębiu.

W jedynym niedzielnym meczu Zagłębie Sosnowiec zremisowało z GKS-em Bełchatów 1:1. Ten punkt uratował mu w 84 minucie Stanislav Bilenkyi. Wcześniej dla GKS-u strzelił Mateusz Marzec, dla którego był to już piąty z rzędu występ z jednym golem. Jest zarazem jedynym piłkarzem bełchatowian, który w tym okresie wpisywał się na listę strzelców.