POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest15.06.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem w Jastrzębiu

11.09.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę Chrobry Głogów zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Przyglądamy się najbliższemu rywalowi, z którym pomarańczowo-czarni rywalizowali już kilkunastokrotnie, a ostatnie spotkanie wygrali. 
 

O KLUBIE

Historia GKS-u Jastrzębie, ta nowsza, to prawdziwy rollercoaster, bo w tym tysiącleciu klub grał na wszystkich poziomach od pierwszej ligi do ligi okręgowej. Dwukrotnie robił podchód do góry i raz z tej góry boleśnie spadał. Po okresie gry w czwartej i trzeciej lidze, w 2008 roku doszedł do pierwszej, ale dwa spadki z rzędu spowodowały nowy początek. W 2010 roku, już jako GKS 1962 Jastrzębie, drużyna zaczęła kolejny marsz wzwyż, tym razem od okręgówki, co ciekawe - początkowo formalnie jako później włączony do struktur Gosław Jedłownik. I wydaje się, że tym razem robi to rozsądniej, na stabilniejszym podłożu, bo poprzedni sezon jako beniaminek zakończył na piątej pozycji. 
Największymi sukcesami klubu są 14 miejsce w jednym sezonie Ekstraklasie i półfinał Pucharu Polski, co miało miejsce w latach 70-tych i 80-tych.

BILANS SPOTKAŃ

Ostatni mecz pomiędzy drużynami, z marca tego roku, zakończył się wygraną głogowian 1:0 po golu wypożyczonego w tym czasie z Cracovii Kamila Pestki i było to szóste ich zwycięstwo z GKS-em. Na 18 spotkań, padło pięć remis, a siedmiokrotnie wygrywali rywale. W bramkach jest 20:18 dla GKS-u. 

FORMA

Forma GKS-u jest mocno „domowa”, bo większość z jedenastu punktów - siedem - zespół ugrał na własnym stadionie, choć zagrał na nim tylko trzykrotnie. Na wyjeździe przegrał raz, ale też ani jednego spotkania nie wygrał. Jastrzębianie może i nie gościli najmocniejszych jeśli chodzi o tabelę rywali (GKS Tychy, GKS Bełchatów, Odra Opole), lecz we własnym mieście punktują, i to jest najważniejsze. 
Patrząc na całość, widzimy ponadto, że GKS tylko w jednym meczu nie strzelił bramki. W pozostałych zdobywał od jednej do dwóch. Dla odmiany, defensywa tylko w dwóch występach zachowała czyste konto, w innych tracąc od jednego do dwóch goli.  

O KADRZE

Mimo obecności wśród bramkarzy osoby z nazwiskiem, Mariusza Pawełka (to najbardziej doświadczony zawodnik zespołu), broni 26-letni, od dawna związany z klubem Grzegorz Drazik. 
Zresztą, w swojej grającej kadrze GKS nie posiada wielu piłkarzy niezwiązanych dłużej czy to z klubem czy regionem bądź województwem. Jednym z młodzieżowców jest wypożyczony z Lecha Poznań Łukasz Norkowski i to ten jeden z niewielu. Dobrze to widać także na przykładzie strzelców. Najlepszymi są mający po dwa trafienia Kamil Adamek, Farid Ali, Damian Tront i Adam Wolniewicz. Spośród nich tylko Adamek grał wcześniej „głębiej” w Polsce, Wolniewicz w przeszłości był bardzo związany z Górnikiem Zabrze, a pozostała dwójka, w tym Ukrainiec Farid Ali, od lat reprezentuje barwy GKS-u. 
Inny - 29-letni Kamil Jadach - w sezonie 2010/11 grał z GKS-em w… lidze okręgowej, szczebel po szczeblu dochodził z nim do zaplecza Ekstraklasy i na tym poziomie pozostaje jednym z częściej grających.  

KLUBOWE POWIĄZANIA

Brak.

STADION

 


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#