POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest27.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Mały duży mecz

19.09.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W środowych, zaległych meczach Odra Opole nie wygrała swojego, a tym samym pozostaje w tabeli za Chrobrym. Sobotnie spotkanie w Głogowie nie jest tak duży, jakby grały ze sobą ekipy z czuba tabeli, ale pod względem rangi dla obu stron ma bardzo duże znaczenie. Być może tylko drużyna, która wygra, będzie mogła odważniej myśleć o dalszej walce o wydostanie się ze strefy spadkowej.  
 
 

O KLUBIE

Odra Opole jest klubem z miejscem na podium w najwyższej lidze (sezon 1963/64), ale bardziej trzeba spojrzeć na jej teraźniejszość. W Opolu od momentu awansu w 2017 roku dużo się dzieje. W pierwszym sezonie zespół skończył rundę jesienną na drugim miejscu. Wiosną opadał i pożegnano się wtedy z trenerem Mirosławem Smyłą. Postawiono na Mariusza Rumaka, z którym rozstano po ponad roku. Trener nie zrealizował wyznaczonego przez zarząd ultimatum punktowego i odszedł na dwa lata przez końcem kontraktu. Obu zastępował Piotr Plewnia. Po Mirosławie Smyle był chwilę, ale wydaje się, że teraz dłużej zagości w roli samodzielnego szkoleniowca. 
Wokół klubu jest napięta atmosfera nie tylko wobec sytuacji w tabeli. Powstała grupa "Nowa Odra", która ma inny pomysł na jego funkcjonowanie, głośno o nim mówi, więc powietrze unoszące się nad stadionem nie jest czyste. Sam klub ma jednak stać się spółką akcyjną z głównym udziałowcem w postaci miasta i to ono będzie miało wpływ na obsadzenie najważniejszych stanowisk, a nie członkowie stowarzyszenia, co mogło być celem "Nowej Odry". Tak czy inaczej, wyciągnięty z trzeciej ligi klub w pewien sposób znalazł się na zakręcie. 

BILANS SPOTKAŃ

Za nami 18 meczów pomiędzy Chrobrym a Odrą. Do niedawna bilans był bardzo wyrównany, ale kwietniowym meczem w Głogowie Odra przechyliła szalę na swoją stronę. Wygrała 2:1 i było to jej ósme zwycięstwo. Siedem ma Chrobry. Pozostałe trzy to remisy. 
Dla pomarańczowo-czarnych kilka ostatnich starć z Odrą nie było udanych (dwie porażki, remis). Ostatnie zwycięstwo miało miejsce 30 września 2017 roku (2:0 po golach Mateusza Machaja oraz Damiana Kowalczyka) i podobnie, jak teraz było transmitowane w telewizji. 
 

FORMA

W środę Odra rozegrała zaległe spotkanie, przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań 0:3 i w tabeli pozostaje na ostatnim miejscu. Jest jedynym ligowcem bez wygranej na koncie. Przełamanie zawsze przychodzi, więc każdy kolejny rywal musi być mocno wyczulony. 
Brak zwycięstw to efekt skuteczności z przodu. Opolanie mają tylko dwie zdobyte bramki i nawet, jeśli w dwóch meczach zachowywali czyste konto, nie byli w stanie przynajmniej jednym golem zainkasować kompletu punktów. 
Od trzech kolejek Odrę prowadzi Piotr Plewnia, któremu powierzono tę rolę po tym, jak rozstano się z Mariuszem Rumakiem. W tych trzech spotkaniach zespół zdobył punkt.   

O KADRZE

Podstawowym bramkarzem jest 25-letni Kacper Rosa, przed sezonem pozyskany z ROW Rybnik. W obronie od początku sezonu jest dość spora rotacja. Środowy mecz (po raz drugi z rzędu) zaczęto w obsadzie Mikinic - Wypych - Mesjasz - Winiarczyk, spośród których najwięcej rozegranych meczów - sześć (nie wszystkie od początku) - ma Słowak Tomas Mikinic. Tu zdają się szukać optymalnych rozwiązań, a tylko w dwóch kolejkach opolanie nie stracili gola. 
Więcej pewnych jeśli chodzi o występy punktów zdaje się być w pomocy. Sporo na środku gra były zawodnik Chrobrego Sebastian Bonecki, który potrafi przymierzyć zza pola karnego. Na bokach ostatnio zagrali Patryk Janasik (dziewięć gier) i wypożyczony z Rakowa Częstochowa młodzieżowiec Franciszek Wróblewski (sześć występów). Są też mogący obsadzić środek Martin Adamec, Miłosz Trojak czy inny boczny Krzysztof Janus, a to część spośród dziewięciu piłkarzy z mniejszym bądź większym doświadczeniem w Ekstraklasie. Najwięcej w niej spotkań ma Janus - 114. Można się spodziewać ponadto mającego bramkę na koncie (i bramkę w ostatnim pojedynku Chrobry-Odra) Mateusza Czyżyckiego. Pomoc to najbardziej doświadczona formacja opolan.  
Z przodu powinniśmy zobaczyć 29-letniego Szymona Skrzypczaka. Będący od kilku sezonów w Opolu, a wcześniej grający w Górniku Zabrze napastnik sam nie rozwiązuje jednak ogólnych kłopotów zespołu w ofensywie (wspomniane dwie zdobyte bramki całej drużyny), choć z tych dwóch jedna należy do niego. W poprzednim sezonie pokazał jednak wyższą pod tym względem formę (dziewięć trafień), więc trzeba uważać.  

KLUBOWE POWIĄZANIA

Zawodnikiem grającym w obu klubach był i jest Sebastian Bonecki. W Chrobrym spędził sezon 2016/17, doszedł do wysokiej formy i z wypożyczenia wzięło go Zagłębie Lubin. Kontuzja spowodowała jednak konieczność wycofania się. Po przerwie na wyleczenie przeszedł do Odry, która po jednej rundzie, w połowie 2018 roku pozyskała go na zasadzie transferu definitywnego. Bonecki w tym sezonie zagrał w ośmiu meczach, wszystkie zaczynając od pierwszej minuty. Jeśli zagra w sobotę, a pewnie tak, to trzeba pamiętać, że w przeszłości w spotkaniu przeciwko Chrobremu już zdobył bramkę. Tak było 27 kwietnia 2018 w meczu, który zakończył się na remisie 1:1. 
Do Boneckiego dołączył teraz Michał Szromnik (w poprzednim sezonie 18-krotnie obecny w składzie Odry). W Głogowie jest obecnie podstawowym golkiperem, więc spróbuje powstrzymać byłą drużynę, starając się o drugie czyste konto pomarańczowo-czarnych. 


Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#