Dzisiaj jest09.07.2020

ChG II: rezerwy pokonują Stal

13.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Rezerwy Chrobrego Głogów z piątym zwycięstwem w piątym domowym meczu. W 10 kolejce 4 ligi pokonały Stal Chocianów 2:0 po golach Paulo Filipowicza i Konrada Flisa.

Chrobry mógł dobrze zacząć, bo już w 1 minucie piłkę, którą jako ostatni skierował Dominik Piłka, wybijano sprzed linii. Bramkarz Stali bronił później strzały Jakuba Turowskiego i Przemysława Siudaka, a w najlepszej sytuacji wypracowanej przez głogowian uratował go słupek - w 36 minucie Dominik Piła samodzielnie starał się ją wykończyć, przedarł się przez rywali, lecz zabrakło centymetrów. Pierwsza połowa zakończyła się na bezbramkowym remisie, który wobec przewagi pomarańczowo-czarnych i kilku niezłych szans nie mógł ich satysfakcjonować.

W drugiej połowie Chrobry potrzebował czasu, aby skutecznie przebić się przez defensywę Stali. W 60 minucie rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Konradzie Flisie, nie wykorzystał Przemysław Siudak. W tej sytuacji lepszy był Maciej Sambor, który jednak skapitulował 4 minuty później. Wtedy przymierzył Paul Filipowicz i choć futbolówka wyszła w pole, boczny sędzia przytomnie zauważył, że wcześniej minęła linię po właściwej stronie. Podwyższenia na 2:0 bliski był m.in. Dominik Piła (poprzeczka), lecz udało się to w 86 minucie Konradowi Flisowi, któremu na głowę piłkę wrzucił Przemysław Siudak.

Po 10 kolejce Chrobry wrócił na drugie miejsce. Pierwsza trójka - poza Chrobrym jeszcze Apis Jędrzychowice i AKS Strzegom - ma po 25 punktów znów mogąc iść łeb w łeb.

Następny mecz w niedzielę 20 października. O godz. 11.00 pomarańczowo-czarni zagrają w Złotoryi z Górnikiem.

CHROBRY II GŁOGÓW - STAL CHOCIANÓW 2:0 (0:0)
1:0 Filipowicz 64
2:0 Flis 86
W 60 minucie Przemysław Siudak nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Macieja Sambora)

CHROBRY II: Przybylski - Kulchawy, Kusy (63 Pawlik J.), Diduszko, Siudak, Flis, Filipowicz (75 Boksiński), Turowski, Piła, Kubica, Kosiński.

STAL: Sambor - Bekieszczuk, Gryga (85 Boczek), Bartuzel, Burda, Komarek, Otocki, Zdulski, Sałata, Kunz, Róg.