POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Chojniczanką

17.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W piątek na stadionie w Głogowie mecz z Chojniczanką Chojnice, przed którym przyglądamy się rywalowi Chrobrego. 
 
 

O KLUBIE

Największym sukcesem Chojniczanki jest 3 miejsce uzyskane w sezonie 2017/18 i ćwierćfinały Pucharu Polski w sezonach 2015/16 i ponownie 2017/18. To był zdecydowanie dobry czas dla klubu z Chojnic, który nawet potrafił przezimować na pozycji lidera. Być może nadszedł ten nieco gorszy. Obecnie chojniczanie zajmują 13 miejsce w tabeli i muszą oglądać się za siebie. 

BILANS SPOTKAŃ

W piątek dojdzie do 15 meczu pomiędzy zespołami. Ostatni odbył się 16 marca tego roku i Chrobry po decydującym trafieniu Michała Michalca z 90 minuty wygrał u siebie 2:1. Było to trzecie zwycięstwo pomarańczowo-czarnych z Chojniczanką (spośród tych trzech, aż dwa miały miejsce w ubiegłym sezonie). Rywale mają ich sześć, a pięć gier kończyło się na remisach. 

FORMA

Chojniczanka potrafi dostarczyć show, o czym mówią 5:3 z Olimpią Grudziądz i ostatnie 4:4 z Sandecją Nowy Sącz. W obu spotkaniach zespół z Chojnic w niektórych momentach przegrywał jednym a nawet dwoma golami i potrafił z tego wyjść. To ważny sygnał. Brakuje mu jednak stabilizacji. Jego najdłuższa zwycięska seria jest właściwie mini-serią (dwa mecze), ale z drugiej strony nie pozwolił też, by dłużej trwał okres bez zdobyczy punktowej. Te wszystkie wyniki się przeplatają i tak wyglądają trzy ostatnie kolejki: zwycięstwo, porażka, remis. Poza tym, obok Chrobrego, Chojniczanka straciła najwięcej bramek (obie drużyny mają ich po 23 na minusie), choć nadrabia defensywą - 21 strzelonych to dokładnie tyle, ile ma lider. 
 

O KADRZE

Jak wspomniano, Chojniczanka traci sporo goli, ale w defensywie ma ludzi z umiejętnościami. Bramki pilnuje Radosław Janukiewicz, a linia obrony to m.in. Kamil Sylwestrzak czy Hubert Wołąkiewicz. To nie wszyscy z doświadczeniami w Ekstraklasie, bo są jeszcze choćby Wojciech Trochim, Paweł Zawistowski, Tomasz Mikołajczak czy Emil Drozdowicz. Brzmi nieźle. Fakt, że był okres, w którym z częścią relacje różnie się układały (w grudniu informowano o chęci rozstania się z paroma doświadczonymi graczami), ale niektórzy nadal pozostają w zespole i odgrywają w nim istotne role. Wspomniany Drozdowicz ma trzy gole na koncie, choć góruje z czterema Mateusz Kuzimski. Kuzimski stał się ostatnio podstawowym napastnikiem i podziękował połową swojego aktualnego strzeleckiego dorobku w dwóch minionych seriach. W pomocy na bokach mogą zagrać Aghvan Papikyan z Emilem Drozdowiczem, a w środku nieco młodsi 21-letni Oskar Paprzycki i 22-letni Bartosz Wolski. Rolę młodzieżowca pełni ostatnio w obronie pozyskany z Korony Kielce Mateusz Bartosiak, mając jednak wspomniane wsparcie doświadczenia (Janukiewicz bądź Witan, Sylwestrzak, Wołąkiewicz). 
Od tego sezonu trenerami Korony są Josef Petrik Sr i Jr. Czeski duet to nie był oczywisty wybór, ale na pewny ciekawy i w Chojnicach dają mu spokojnie popracować.

KLUBOWE POWIĄZANIA

Z pewnością dodatkowym smaczkiem piątkowej rywalizacji jest osoba Damiana Piotrowskiego, który do czerwca był zawodnikiem Chojniczanki, a oficjalnie do Chrobrego wrócił na kilka dni przed meczem z byłym klubem. W Chojnicach spędził półtora roku i w tym czasie zdobył siedem bramek. Strzelanie zaczął od dwóch zdobytych w spotkaniu przeciwko... Chrobremu (maj 2018), przez co głogowianie przegrali wtedy 0:3. 
W Chojnicach drugi sezon spędzają Seweryn Michalski i Kamil Sylwestrzak. Pierwszy był w Głogowie w latach 2016-2018, a drugi przeszedł tu drugoligowy sezon 2011/12. Sylwestrzak niemal wszystko gra w podstawie, Michalskiego też dużo, bo wystąpił w ośmiu ligowych meczach.  
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#