POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest15.08.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Raport przed meczem z Zagłębiem

21.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Raport przed środowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec. Zbiór najważniejszych informacji o rywalu, dzięki którym lepiej przygotujecie się do obecności na stadionie. 
 
 

O KLUBIE

Dla Chrobrego będzie to drugi w tym sezonie mecz ze spadkowiczem z Ekstraklasy (w pierwszym głogowianie przegrali z Miedzią Legnica 1:2). W tym tysiącleciu Zagłębie po raz drugi znalazło się w najwyższej lidze, ale podobnie jak w sezonie 2007/08 utrzymało się tam tylko przez rok. I podobnie jak wtedy, przynajmniej na razie zalicza niezbyt wygodne zderzenie po spadku (po spadku w 2008 roku, kolejny sezon zespół zakończył na 11 miejscu, teraz zamyka dziesiątkę). Można więc powiedzieć, że klub tylko lekko otarł się o swoje osiągnięcia sprzed lat, czyli czterokrotne wicemistrzostwo Polski i czterokrotny Puchar Polski. Ostatni z tytułów miał miejsce w 1978 roku. 
Po zajęciu ostatniej pozycji w Ekstraklasie kolejne miesiące w klubie były dość burzliwe. Pojawili się nowi wiceprezes, dyrektor i trener, którym od 30 września powrotnie jest Dariusz Dudek.  

BILANS SPOTKAŃ

W historii mecze z Zagłębiem często znaczyły coś więcej. Spotkanie z 2003 roku w Głogowie do dziś jest wspominane, tym bardziej że miało swój dalszy ciąg, bo po kontrowersyjnej porażce 1:2 na prokuratorskiej tapecie pojawił się sędzia główny tamtego spotkania.
W 2012 roku Chrobry meczem z Zagłębiem inaugurował sztuczne oświetlenie na stadionie i na tę uroczystą okazję wygrał 1:0 po golu Krzysztofa Kaliciaka. 1:0, tym razem po trafieniu Pawła Wojciechowskiego, zwyciężył też w 2017 roku, na kolejkę przed końcem zabierając wtedy sosnowiczanom drugie, premiowane awansem miejsce. Tego miejsca rywale już nie odzyskali. 
W 14 ligowych meczach Chrobry wygrał pięciokrotnie, poniósł sześć porażek, a trzy mecze kończyły się podziałem punktów. W bramkach jest 16:18.

FORMA

To nie jest nieznany nikomu problem, że po spadku z Ekstraklasy kluby mogą mieć nie tylko sportowy, ale i finansowy problem. Zagłębie nie może poradzić sobie z tym drugim i po 13 meczach ma 18 punktów. Przez długi okres zdarzyły się tylko dwa odcinki czasu, w których zespół zapunktował w dwóch kolejnych występach (17 - 21 sierpnia i 1:0 z Miedzią Legnica oraz 2:0 z Puszczą Niepołomice oraz 30 sierpnia - 8 września i 3:1 ze Stomilem Olsztyn oraz 1:1 z GKS-em Bełchatów). Poprzedziła je porażka i zaraz po tych mini-seriach pojawiała się kolejna. Z końcem września zdecydowano się na zmianę trenera i patrząc tylko na to, nie można powiedzieć, że nie drgnęło. Tuż przed przyjściem Dariusza Dudka drużyna zremisowała z Odrą Opole 1:1, następnie wygrała dwa kolejne spotkania, w obu zdobywając po trzy gole (3:1 z Sandecją Nowy Sącz i 3:2 z Wartą Poznań). Wychodzi na to, że Zagłębie - po raz pierwszy mając serię dłuższą niż dwa występy - do meczu z Chrobrym przystępuje w najlepszym dla siebie od początku sezonu momencie. 
 

O KADRZE

Po spadku z Ekstraklasy w Zagłębiu doszło do rewolucyjnych kadrowo zmian, gdzie łączna liczba przychodzących i odchodzących zawodników przekroczyła 40. Wiadomo więc, że nie od razu musi to zaskoczyć. Trochę nazwisk zespół stracił, ale pozyskał przecież m.in. Rafała Grzelaka, Tomasza Hołotę czy przede wszystkim wracającego do kraju Patryka Małeckiego. 
Podstawowym bramkarzem jest Matko Perdijic - choć z Chorwacji, to wiele lat spędził w Polsce. W obronie grają ostatnio głównie doświadczeni Rafał Grzelak z Piotrem Polczakiem oraz młodszy, 22-letni Tomasz Nawotka. 
W pomocy mamy m.in. Patryka Małeckiego, Tomasza Hołotę i pełniącego funkcję kapitana Szymona Pawłowskiego, czyli to kolejna formacja z osobami, które przeszły wiele w samej Ekstraklasie i nie tylko tej polskiej, mogąc mieć dzięki temu sporo do zaoferowania. Dla przeciwwagi, w obrębie tych formacji posiłkują się tam też młodzieżowcami. W ostatnim meczu od początku zagrało ich dwóch: to 18-letni Kacper Radkowski i 19-letni Jakub Sinior, więc to ciekawy kontrast.
Z przodu powinniśmy zobaczyć duet Stanislav Bilenkyi - Fabian Piasecki. Ten drugi jest zarazem najlepszym strzelcem, mając na koncie już sześć goli.

KLUBOWE POWIĄZANIA

W Zagłębiu krótki okres spędził Miłosz Kozak, grając tam na wypożyczeniu z Legii Warszawa jesienią 2014/15. W drugiej lidze, jako 17-latek, wystąpił dziesięciokrotnie. 
 

Tagi

Chrobry TV

więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#