Dzisiaj jest09.07.2020

Chrobry skutecznie goni innych

23.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Drugie zwycięstwo z rzędu, trzeci mecz z rzędu bez porażki i zarazem trzeci z zerem z tyłu. Chrobry w bardzo ważnym pojedynku pokonuje Zagłębie Sosnowiec 3:0 i zbliża się do drużyn z bezpiecznych miejsc.

Bardzo cennym dla Chrobrego zawodnikiem okazał się być Adrian Benedyczak. W 14 minucie dał Chrobremu prowadzenie po tym, jak piłkę wywalczył Mikołaj Lebedyński i odegrał ją do drugiego, wychodzącego na pozycję napastnika. W 40 minucie z rzutu karnego wynik podwyższył natomiast Oliver Praznovsky, lecz chwilę wcześniej to właśnie Benedyczaka faulowano w szesnastce.
Po 45 minutach głogowianie pewnie prowadzili 2:0, choć zanim do tego doszło, bardzo nieszczęśliwa mogła okazać się 13 minuta, czyli dosłownie moment przed golem. To wtedy Patryk Małecki dośrodkowaniem lub może nawet samym strzałem zaskoczyć mógł głogowskiego bramkarza, ale w ostatniej chwili Michał Szromnik instynktownie wybronił zespół. Zaraz potem pomarańczowo-czarni cieszyli się z prowadzenia i po tym sprawiali pewne wrażenie. Dowodem tego są inne szanse, choćby ta z 18 minuty, kiedy po wrzutce Szymona Drewniaka z rzutu rożnego za wysoko głową uderzył Mikołaj Lebedyński.

W drugiej połowie nadal w kluczowych momentach był Benedyczak i dzięki jego próbie ruszenia do przodu, Jakub Sinior faulował po raz drugi na kartkę. Od tego momentu, dokładnie od 68 minuty Zagłębie musiało sobie radzić w dziesięciu. Nawet będąc w jedenastu, nie radziło. Chrobry skutecznie zabezpieczał tyły, dwukrotnie stwarzając sytuacje w ofensywie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Drewniaka głową uderzał Michał Michalec, a później z dystansu próbował strzelić Marcel Ziemman, ale w obu przypadkach futbolówka nie znajdowała drogi w światło bramki.
Po czerwonej kartce dla gości niewiele zabrakło do 3:0. Znów rożny i ponownie w akcji Drewniak-Michalec. Piłka po główce tego drugiego przeleciała tuż obok.
I tak te minuty spokojnie dla głogowian mijały. W samej końcówce pozostawało postawić kropkę nad „i”, co zrobili piłkarze wchodzący z ławki. Trzykrotnie Damian Piotrowski podawał wzdłuż bramki do Damiana Kowalczyka i udało się za tym trzecim. „Kowal” w 90 minucie podwyższył na 3:0 i tym ustalił rezultat pojedynku.

W niedzielę Chrobry zakończy domowy maraton. W trzecim z rzędu meczu u siebie pomarańczowo-czarni zmierzą się ze Stalą Mielec. Początek o godz. 12.45.