POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest08.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem ze Stalą

26.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W jednym miejscu najważniejsze informacje o niedzielnym rywalu Chrobrego - Stali Mielec. 


O KLUBIE

Stali Mielec od dłuższego czasu towarzyszy hasło "po dawny blask". Klub chce nawiązać do sukcesów sprzed lat, a ma się czym pochwalić, bo dwukrotnym mistrzostwem Polski i udziałem w 1/4 finału Pucharu UEFA. Złote dla Stali okazały się lata 70-te i choć do wyraźnego zbliżenia się do nich droga jeszcze bardzo daleka, obrany kierunek jest właściwy. Stal jeszcze w 2013 roku grała w trzeciej lidze, a w tym sezonie po raz kolejny za cel stawia sobie awans do Ekstraklasy. Najbliżej tego było kilka miesięcy wcześniej, w sezonie 2018/19, który zespół zakończył na trzecim miejscu. Czyli takim, jakie ma teraz. 

BILANS SPOTKAŃ

Do tej pory drużyny spotkały się sześciokrotnie. Bilans jest korzystniejszy dla Stali, która wygrała cztery razy. Najbardziej dała się we znaki Chrobremu w kwietniu tego roku, kiedy to wygrała u siebie aż 5:1. Pomarańczowo-czarnym raz udało się pokonać rywala, ale też zrobili to w efektowny sposób - we wrześniu 2014 Chrobry wygrał w Mielcu 4:1. Wymieniliśmy tu pierwszy i ostatni bezpośredni pojedynek zespołów. Zaczęło się więc od 1:4 w Mielcu, a kończyło na 1:5 w Głogowie. Pomiędzy tym tylko jeden remis, co - z uwagi na to, że drużyny w tym sezonie mają w sumie tylko trzy spotkania z podziałem punktów (sam GKS Jastrzębie ma ich pięć) - wskazuje na równie bezkompromisowy wynik w niedzielę. Pytanie tylko, z korzyścią dla kogo. 

FORMA

Za Stalą czwartkowy mecz w Opolu, który po golu w końcówce zupełnie nieoczekiwanie przegrała 0:1. Dzień mniej na regenerację, dodatkowo podróż do Mielca i teraz do Głogowa nie są po jej stronie, ale pomijając to, sama porażka z ostatnim zespołem ligi zdaje się być wypadkiem przy pracy. Tym bardziej, że wcześniej mielczanie pokonali Sandecję Nowy Sącz 5:1 i mocny w tej edycji rozgrywek GKS Jastrzębie 3:1. 
Stal jest zespołem bezkompromisowym i ma tylko jeden remis - najmniej w całej lidze. W dodatku ten jeden jedyny miał miejsce w drugiej kolejce, od której drużyna albo wygrywa albo przegrywa. Półśrodków nie uznaje. 

O KADRZE

Podstawowym bramkarzem Stali jest znany z występów w Ekstraklasie w Wiśle Płock Seweryn Kiełpin. W obronie grają ostatnio Wojciech Lisowski, bardzo długo związany ze Stalą Krystian Getinger, Mateusz Bodzioch i Mateusz Żyro - mniej znany z braci Żyro, ale uchodzący za utalentowanego i jeszcze w tym roku grający w Ekstraklasie. Zresztą, Legia Warszawa tylko go wypożyczyła, a nie całkowicie oddała Stali.
W pomocy Stal ma dwóch najbardziej ogranych i rozpoznawalnych piłkarzy. Są nimi Łukasz Janoszka i Mateusz Mak. Janoszka, który ma 259 gier w najwyższej lidze, ostatni występ zakończył już na samym początku z powodu kontuzji, ale jest jeszcze Mak, który w mistrzowskim sezonie Piasta Gliwice wspomógł go 20 spotkaniami i jednym golem. W tym sezonie w nowych barwach trafił trzykrotnie. Poza tym można spodziewać się wyciągniętego z Piasta Żmigród (choć wcześniej szkolącego się w Stali) Szymona Stasika, Grzegorza Tomasiewicza, Josipa Soljica, a już na pewno Bartosza Nowaka, który w poprzedni sezonie miał 10 goli, a już w tym momencie wyrobił 50 procent tamtego dorobku. Z przodu mogą być Adrian Paluchowski (cztery ligowe gole) bądź Andreja Prokic, czyli kolejne solidne osoby, których Stal ma dużo i choćby z uwagi na to wymieniana jest w gronie faworytów do awansu. Jej trenerem od 22 września jest Dariusz Marzec. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

-

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#