Dzisiaj jest06.12.2019

Fortuna 1 Liga: nieznaczny ruch innych

17.11.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Bez udziału Chrobrego odbyły się weekendowe mecze w ramach 18 kolejki Fortuna 1 Ligi. Efekt jest taki, że przy jednym spotkaniu więcej Wigry Suwałki zrównały się w liczbie punktów, a spośród zespołów mających przed tą serią po dwa-cztery punkty przewagi zapunktowały tylko dwa (punkt Sandecji Nowy Sącz i Termaliki Nieciecza).

W najciekawszym z naszego punktu widzenia meczu Chojniczanka Chojnice przegrała z Wigrami Suwałki 1:3. Niedawno obejmujący Chojniczankę trener Zbigniew Smółka (na razie z bilansem 0-0-2) ma więc coraz trudniejsze zadanie. Wigry natomiast mając minimalnie lepszy bilans bramkowy wyprzedziły Chrobrego w tabeli (oba zespoły mają po 19 punktów).

Po raz trzeci w sezonie cztery bramki zdobywa Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonuje Zagłębie Sosnowiec 4:1. Tym bardziej trzeba docenić wywalczony w osłabieniu punkt w ubiegłotygodniowym pojedynku z Góralami.

Prowadzący z Radomiakiem Radom już 2:0 GKS Tychy musi zadowolić się punktem. Beniaminka uratował golami w 80 i 90 minucie Patryk Mikita. Podobny scenariusz w meczu Sandecja Nowy Sącz-Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Gospodarze jeszcze w 79 minucie mieli 2:0. Cztery minut później było 2:2 i na takim wyniku się zakończyło.

Również końcówka przesądziła w spotkaniu Stomilu Olsztyn z GKS-em Bełchatów. Dla drugiego z beniaminków zwycięską i jedyną bramkę w 84 minucie zdobył Bartosz Biel. Dla Stomilu był to już siódmy występ bez wygranej.

Chrobry zaległy mecz z Olimpią Grudziądz rozegra w środę 27 listopada. Wcześniej, w sobotę 23 listopada, zmierzy się w Niecieczy.