Dzisiaj jest15.12.2019

Dziś bez argumentów. 0:2 z Miedzią

01.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry Głogów po raz drugi w tym sezonie przegrał derby z Miedzią Legnica. Wobec kadrowych braków trudno było dziś cokolwiek zrobić. Pocieszeniem jest to, że głogowianie rok kończą nad strefą spadkową.

Rywale od początku posiadali przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i były momenty, w których długimi momentami nie opuszczali połowy Chrobrego. Mieli z tego kilka okazji. Dwa razy bardzo dobrze interweniował Michał Szromnik, którego w 7 i 39 minucie pokonać próbowali kolejno Marquitos i Dawid Kort. W międzyczasie zaliczył jeszcze jedną dobrą interwencję, ale w końcu skapitulował. Już w 45 minucie na 0:1 strzelił Jakub Łukowski. Otrzymał podanie na prawą stronę pola karnego i mocnym uderzeniem pokonał golkipera głogowian. Sędzia od razu zagwizdał po raz ostatni, więc był to klasyczny gol do szatni.
Chrobry niewiele był w stanie zdziałać z przodu. Starał się coś wskórać z dystansu. Zrobił tak w 35 minucie Mikołaj Lebedyński, lecz przymierzył niecelnie.

Pomarańczowo-czarni znacznie lepiej weszli w drugą odsłonę. Było widać w nich chęć odrobienia straty. W 53 minucie Łukasz Załuska chwycił futbolówkę po strzale Damiana Kowalczyka, a w 65 minucie groźne, choć niecelnie główkował Mikołaj Lebedyński. Te dążenia pogrzebała 68 minuta. Prowadzenie Miedzianki podwyższył będący w szesnastce Marquitos.
Mając dwie gole i czyste konto, legniczanie mogli spokojnie kontrolować boiskowe wydarzenia. I - mimo kolejnych prób głogowian - tak właśnie robili. Mieli też dobrą okazję na trzecią bramkę, lecz wobec ładnego uderzenia zza pola karnego w wykonaniu Valerjisa Sabali po raz kolejny świetnie zachował się Michał Szromnik przerzucając piłkę ponad swoją bramką.

Miedź zasłużenie wygrała w Głogowie. Chrobry tę trudną rundę kończy na bezpiecznej 15 pozycji, choć zaczynał od ostatniej musząc odbijać się od dna. Trzeba się cieszyć, że pomimo dodatkowej trudności kadrowej w końcówce rundy (dziś nie mogli zagrać Michalec, Piotrowski, Benedyczak i Mandrysz, a w drugiej połowy z powodu kontuzji boisko opuścił Stolc) głogowianie te ciężko wywalczone miejsce zdołali utrzymać. Zima będzie trochę spokojniejsza.

Meczem z Miedzią Chrobry zakończył rundę jesienną. Przed ligowcami dłuższa przerwa, a pierwsze po niej spotkania 29 lutego/1 marca. Pomarańczowo-czarnych czeka wtedy wyjazd do Niepołomic.