POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dziś bez argumentów. 0:2 z Miedzią

01.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Chrobry Głogów po raz drugi w tym sezonie przegrał derby z Miedzią Legnica. Wobec kadrowych braków trudno było dziś cokolwiek zrobić. Pocieszeniem jest to, że głogowianie rok kończą nad strefą spadkową. 

Rywale od początku posiadali przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i były momenty, w których długimi momentami nie opuszczali połowy Chrobrego. Mieli z tego kilka okazji. Dwa razy bardzo dobrze interweniował Michał Szromnik, którego w 7 i 39 minucie pokonać próbowali kolejno Marquitos i Dawid Kort. W międzyczasie zaliczył jeszcze jedną dobrą interwencję, ale w końcu skapitulował. Już w 45 minucie na 0:1 strzelił Jakub Łukowski. Otrzymał podanie na prawą stronę pola karnego i mocnym uderzeniem pokonał golkipera głogowian. Sędzia od razu zagwizdał po raz ostatni, więc był to klasyczny gol do szatni. 
Chrobry niewiele był w stanie zdziałać z przodu. Starał się coś wskórać z dystansu. Zrobił tak w 35 minucie Mikołaj Lebedyński, lecz przymierzył niecelnie. 

Pomarańczowo-czarni znacznie lepiej weszli w drugą odsłonę. Było widać w nich chęć odrobienia straty. W 53 minucie Łukasz Załuska chwycił futbolówkę po strzale Damiana Kowalczyka, a w 65 minucie groźne, choć niecelnie główkował Mikołaj Lebedyński. Te dążenia pogrzebała 68 minuta. Prowadzenie Miedzianki podwyższył będący w szesnastce Marquitos. 
Mając dwie gole i czyste konto, legniczanie mogli spokojnie kontrolować boiskowe wydarzenia. I - mimo kolejnych prób głogowian - tak właśnie robili. Mieli też dobrą okazję na trzecią bramkę, lecz wobec ładnego uderzenia zza pola karnego w wykonaniu Valerjisa Sabali po raz kolejny świetnie zachował się Michał Szromnik przerzucając piłkę ponad swoją bramką. 

Miedź zasłużenie wygrała w Głogowie. Chrobry tę trudną rundę kończy na bezpiecznej 15 pozycji, choć zaczynał od ostatniej musząc odbijać się od dna. Trzeba się cieszyć, że pomimo dodatkowej trudności kadrowej w końcówce rundy (dziś nie mogli zagrać Michalec, Piotrowski, Benedyczak i Mandrysz, a w drugiej połowy z powodu kontuzji boisko opuścił Stolc) głogowianie te ciężko wywalczone miejsce zdołali utrzymać. Zima będzie trochę spokojniejsza. 

Meczem z Miedzią Chrobry zakończył rundę jesienną. Przed ligowcami dłuższa przerwa, a pierwsze po niej spotkania 29 lutego/1 marca. Pomarańczowo-czarnych czeka wtedy wyjazd do Niepołomic.  

Tagi

derby    miedz legnica   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#