Dzisiaj jest23.01.2020

Jak punktował Chrobry?

09.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Sprawdzając, jak zespół punktował z rywalami z innych miejsc w tabeli niekiedy można otrzymać jakiś obraz sytuacji. Czasami w ten sposób wychodziło, że skoro wyraźną większość punktów zdobywał w rywalizacji z dolną połową tabeli, to sam też zasłużenie w niej kończył. Po jesieni różnica w punktacji z górą/dołem też jest zauważalna, ale nie aż tak znacząca.

Tabela na koniec jesieni ułożyła się mniej więcej zgodnie z przedsezonowymi opiniami. W górnej połowie są wszyscy za wyjątkiem Termaliki faworyci, tj. Stal, Podbeskidzie, Miedź czy GKS Tychy. W spotkaniach z rywalami z miejsc 1-9 Chrobry ugrał 9 punktów na 33 możliwych, co daje wynik 27 procent. Mecze z zespołami z miejsc 10-18 dostarczyły 11 punktów przy mniejszej liczbie gier (co daje 45 procent skuteczności). Jest różnica, ale nie można powiedzieć, że drużyna wyraźnie odstawała od najlepszych, bo - przykładowo - z pierwszą trójką (Warta, Stal, Podbeskidzie) zdobyła 5 na 9 możliwych punktów. Jest czwarta od końca i wiosną stoczy walkę o utrzymanie, lecz pokazała, że może punktować z każdym, co stanowi jakąś nadzieję na dalszą część sezonu.

Ważne jest, że Chrobry ma dobry bilans z zespołami, z którymi najbardziej rywalizuje o utrzymanie. Z Chojniczanką (18) i Odrą (16) grał u siebie i oba mecze wygrał. Na wyjeździe mierzył się z Wigrami (17), na ich terenie zdobywając punkt. Przegrał z będącą tuż przed Puszczą Niepołomice i tu musi nadrobić, zwłaszcza że wyjazd do Niepołomic otworzy rundę wiosenną.