POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.08.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

2019 w Chrobrym: styczeń-kwiecień

27.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Podsumowujemy 2019 rok w Chrobrym Głogów. Dziś pierwsza część, dzięki której przypomnicie sobie najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z okresu od stycznia do kwietnia. Losy pierwszej drużyny, najistotniejsze mecze, ważne cytaty, historie i podejmowane inicjatywy. STYCZEŃ

Ten miesiąc jest zwykle dopiero rozruchem po świąteczno-noworocznej przerwie, ale w przypadku Chrobrego nie było na co czekać. Dwanaście miesięcy temu sytuacja drużyny w lidze nie jest pewna (14 miejsce), więc już w styczniu klub staje się autorem dwóch głośniejszych transferów. Po półrocznej przerwie do Chrobrego powraca Mateusz Machaj. Jak sam przyznaje, być może już na stałe. 
- Taka jest moja decyzja. Często kieruję się tym, co podpowiada serce. Teraz ono podpowiedziało, że moje miejsce na ziemi to Głogów. Mam nadzieję, że to się potwierdzi - powiedział starszy z braci Machajów. 
Po nim pomarańczowo-czarni wzmacniają się doświadczonym Mikołajem Lebedyńskim. Już z nimi na pokładzie kończą pierwsze tygodnie przygotowań, których największym, pozapersonalnym wydarzeniem był sparing z zaprzyjaźnionym Stilonem Gorzów. Spotkanie, któremu tradycyjnie towarzyszy bardziej znana z ligi oprawa kończy się wygraną głogowian 2:0. Jednego z goli zdobywa właśnie Lebedyński.
W tle uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry bawią się na drugiej w historii szkoły studniówce. 
 
 
 
 
 
 
 

LUTY

W lutym jest taki dzień, w którym ten jeden raz w roku cały Chrobry zbiera się w jednym miejscu. W hali widowiskowo-sportowej odbywa się XIII edycja Prezentacji Chrobrego Głogów, której bohaterami są wszyscy zawodnicy, najmłodsi i najstarsi. Jedną z twarzy tegorocznego wydania staje się pochodzący stąd Mateusz Machaj. To taki symbol, bo ci najmłodsi mogą wspinać się po kolejnych szczeblach, aby spróbować zajść tam, gdzie on. Podczas wydarzenia zbierane są pieniądze na budowę hospicjum w Głogowie. Kibice i piłkarze przekazują ponad 3000 złotych i wyczekują inauguracji rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. W mieszanych nastrojach, bo zespół w dwóch ostatnich sparingach mierzy się z trzecioligowcami. Z Polonią Środa Wielkopolska przegrywa 1:2, Mieszko Gniezno pokonuje 2:1, ale musząc odrabiać stratę.
Do swoich rozgrywek szykuje się też młodzież. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry robią to podczas obozów, m.in. nad morzem. Jeszcze młodsi mają okazję uczestniczyć w feriach, które w KIKO+ Centrum Sportowe prowadzą pierwszoligowcy ChG. Jest coś także dla dziewczynek, które sprawdziły się w turniejach piłki nożnej kobiecej "Lejdis Cup". Turnieje są elementem promocji kobiecej sekcji klubu.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

MARZEC

Chrobry zaczyna ligę od porażki, ale za rywala ma lidera - Raków Częstochowa, dodatkowo gra na jego terenie, a jedynego gola traci w 84 minucie. Później jest nieco lepiej. Po tygodniu pomarańczowo-czarni pokonują GKS Jastrzębie 1:0 po bramce Kamila Pestki. Z okazji Dnia Kobiet klub zaprosił na stadion na ten mecz wszystkie panie, proponując im bilety za złotówkę. Odwiedził też byłe piłkarki, które w latach 70-tych grały w drużynie Famaby ściśle związanej z Chrobrym. 
Pierwsza drużyna w pamięci zapisuje zwłaszcza występ w Chojnicach. Wygrywa 2:1, a bramki zdobywają zawodnicy będący w klubie bardzo długo: wracający po ciężkich kontuzjach Damian Sędziak oraz Michał Michalec. Michalec robi to już w doliczonym czasie gry. Co ciekawe, im obu asystuje Mateusz Machaj. W tabeli duża ulga, ale całość trochę psuje ostatni pojedynek tego miesiąca. Chrobry przegrywa w Niepołomicach aż 0:3.
W marcu ruszają też rozgrywki młodzieżowe. Szkolenie w Chrobrym wybrzmiewa za sprawą dokumentu portalu Weszło Junior "Liga od Kuźni".
- Chrobry Głogów ma się czym pochwalić. Fantastyczna, jak na pierwszoligowe warunki, baza treningowa to dobry fundament pod budowę solidnej akademii piłkarskiej - w ten sposób charakteryzowany jest Chrobry, który za szkolenie otrzymuje trzy gwiazdki. Jak się później okazuje, to jedna z wyższych not w 1 lidze wpisująca się nawet w poziom również ocenianej w ten sposób Ekstraklasy. 
 
 
 
 
  

KWIECIEŃ

Środowemu meczowi otwierającemu ten miesiąc - z Odrą Opole - towarzyszy akcja #Chrobryzwalniazodpytywania. Młodzież z biletem lub karnetem w ręku jest zwolniona z odpowiedzi na drugi dzień w szkole. Piłkarze przegrywają 1:2 i sytuacja znów się komplikuje. - Nie poddamy się - mówi po tym spotkaniu trener Grzegorz Niciński. I rzeczywiście. Zaraz po tym głogowianie wracają z Katowic z cennym punktem. Co prawda później przegrywają minimalnie z Termaliką Nieciecza, ale najważniejszy pojedynek na tym etapie - ze Stomilem Olsztyn - wygrywają 2:0. Tu "spłacają" się kadrowe ruchy z ostatnich miesięcy, bo gole zdobywają Szymon Drewniak i Mateusz Machaj. Temu pierwszemu kilka dni wcześniej rodzi się córeczka, więc szybko otrzymuje okazję do wykonania symbolicznej kołyski. 
Wyniki układają się jednak w dosyć skrajny sposób. Kwiecień kończony jest z jednej strony 3:0 z Garbarnią Kraków, z drugiej 1:5 w Mielcu. Mimo wszystko, siedem punktów na 18 w przypadku drużyny walczącej o utrzymanie to zawsze jakiś zastrzyk. Ozdobić to mógł gol Mikołaja Lebedyńskiego. W meczu z Odrą Opole świetnie uderzył z przewrotki i gdyby nie obrona bramkarza z Opola, mogłaby być bramka sezonu. 
Ponadto Chrobry rusza z IV edycją finansowanego przez Gminę Miejską Głogów projektu Trener Osiedlowy. Dziewięciu trenerów, w tym czterech nowych, od kwietnia prowadzi bezpłatne zajęcia o charakterze sportowym i rekreacyjnym w ośmiu miejskich lokalizacjach. Z okazji Głogowskich Dni Świadomości Autyzmu autystyczne dzieci utworzyły eskortę piłkarzy, a w restauracji Fortepiano odbywa się VI spotkanie Klubu Biznesu z przedstawieniem nowych członków. Są nimi PSS Społem, KIKO+ Centrum Sportowe i Instytut Zdrowia i Urody Yasumi oraz po stronie Klubu Mecenasów Sportu Dariusz Czaja. Na obiektach Chrobrego przeprowadzono testy sprawnościowe do SMS-u. Ponad 100 chętnych bierze udział w egzaminach do pierwszej klasy liceum. Miejsce zwalnia im ostatnia klasa liceum, która spotyka się na zakończeniu i podsumowaniu swojej nauki w szkole. SMS za chwilę "wypuści" drugi w swojej historii rocznik. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#