POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

2019 w Chrobrym: maj-sierpień

28.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Druga część podsumowania 2019 roku w Chrobrym Głogów. Przypomnijcie sobie najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z okresu od maja do sierpnia. Losy pierwszej drużyny, najistotniejsze mecze, ważne cytaty, historie i podejmowane inicjatywy. 
 

MAJ

Piłkarze Chrobrego Głogów remisują mecz z Wartą Poznań. Mają cztery punkty przewagi nad zagrożoną spadkiem Bytovią Bytów, która - dla powagi sytuacji - jest ich kolejnym rywalem, więc trener Grzegorz Niciński mówi o konieczności "walki na śmierć i życie". Trzy dni po tym meczu w klubie dochodzi do spotkania ze szkoleniowcem, który informuje, że podjął decyzję o odejściu. Dwuletnia współpraca dobiegnie końca po ostatnim meczu. W tym przedostatnim, absolutnie bardzo ważnym, w Bytowie, pomarańczowo-czarni po golu Michała Boreckiego remisują 1:1, a taki rezultat daje im pozostanie w Fortuna 1 Lidze.
Głogowianie sezon kończą kolejnym remisem - z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dwa dni później oficjalnie poznają nowego trenera. Został nim Ivan Djurdjević. 
- Jestem szkoleniowcem, który buduje i widzę w tym sens. Wiadomo, wynik jest ważny, ale także to, aby coś zbudować i zostawić za sobą dobry ślad - mówił serbski trener wcześniej przez wiele lat związany z Lechem Poznań.
W maju już wiadomo, że ten plac budowy będzie duży, choć zaczyna się od wzmocnienia - do Głogowa trafia Łukasz Góra z Rakowa Częstochowa. 
Świetnie w 4 lidze spisują się rezerwy. Mecz na szczycie z AKS-em Strzegom wygrywają aż 4:0 i obejmują pozycję lidera z pięciopunktową przewagą. 
W ogłoszonym przez portal Weszło Junior rankingu piłkarskich akademii Chrobry ze swoimi APN i SMS jest wysoko - na trzecim miejscu wśród pierwszoligowców, na dwunastym ogółem. Tymczasem Chrobry U-15 zapewnia sobie udział w barażach o CLJ, blisko tego jest również Chrobry U-17.
Dochodzi też do smutniejszego wydarzenia. Odchodzi wieloletni kibic Chrobrego Jan Kowalczykowski. Chodzący z nim na stadion koledzy wiedząc o jego chorobie i przeczuwając najgorsze, poprosili o wspólne z nim zdjęcie podczas jednego z meczów. Na pamiątkę. Na kilka tygodni przed śmiercią. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CZERWIEC

Zaczyna się od serii akcji na Dzień Dziecka - dzieci przeprowadzają wywiady z piłkarzami Chrobrego, a klub ze swoją strefą pojawia się podczas Dni Głogowa. Ponad 120 dzieci zebrało się na symbolicznie rozpoczynającej lato imprezie Trenera Osiedlowego przy SP nr 8. 
Pozostając w temacie młodszych, lecz tych na boisku - są i sukcesy, i porażki. Chrobry U-15 pokonując Siódemkę Tychy awansuje do Centralnej Ligi Juniorów. Dwumecz barażowy z Rozwojem Katowice przegrywa za to Chrobry U-17. Zespół U-16 w efektowny sposób urządza fetę z okazji zwycięstwo w swojej lidze, lecz Chrobry II traci wcześniejszą przewagę i pozycję lidera 4 ligi. W ważnym momencie przegrywa z BKS-em Bolesławiec 1:2 i sezon kończy na trzeciej lokacie. 
Tymczasem pierwszoligowcy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu w zupełnie innym wydaniu. Drużyna przegrywa pierwszy sparing z Widzewem Łódź 2:3 będąc po kadrowej rewolucji. Chrobry informuje wcześniej o rozstaniu z czternastoma piłkarzami. Z klubu odchodzą m.in. przez kilka lat z nim związani, ale ostatnio grający mniej Sławomir Janicki oraz Damian Sędziak. 
Czerwiec to również niestety kontynuacja czarnego okresu tegorocznej historii. W ciągu kilku dni odchodzi na zawsze dwóch byłych młodzieżowych zawodników Chrobrego, Damian Drewnowski i Arkadiusz Golec. Obaj przed laty uczęszczali do tej samej klasy sportowej w klubie… 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LIPIEC

Nowym prezesem Chrobrego S.A. zostaje wcześniej związany z E-Towers Famaba Jarosław Trawiński. Jednym z ważniejszych zadań, o których mówi, jest dostosowanie stadionu do wymogów i budowa systemu podgrzewania murawy. 
Kadra Chrobrego nie jest liczna i w lipcu nie udaje się jej uzupełnić do końca. Jednym z kilku wzmocnień jest Hiszpan Gerard Artgias. Choć rywalizował w niższej lidze swojego kraju, strzelał tam dużo bramek i w związku z tym sporo się po nim obiecuje. To właśnie on zapowiada nowy sezon, z nowym trenerem, nową kadrą, nowym stylem (bo zespół uczy się ustawienia z trójką obrońców), a nawet takimi detalami, jak nowymi koszulkami. W sparingach - od strony gry - wygląda to nieźle (pomarańczowo-czarni przegrywają tylko z Hapoelem Tel Awiw), jednak liga to prawdziwe zderzenie. Chrobry na inaugurację jedzie do Grudziądza i przegrywa 0:5. Przełomem jest jednak postawienie na młodzież. W spotkaniu z Olimpią debiutują Adam Antochów i Dominik Piła. Następni wyciągnięci z młodzieży, z którymi podpisano umowy, Mateusz Kulchawy i Maciej Diduszko są w kolejce. Tym bardziej szkoda takiego startu, ale - jak zaznacza trener Ivan Djurdjević - "jak się pada, to lepiej tak mocno na początku, po męsku".
Towarzyszenie w ostatnich drogach Dariusza Przybylskiego i Tomasza Sęka powoduje, że środek roku pod tym względem jest dla klubu i jego społeczności tragiczny. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SIERPIEŃ

0:5 na starcie to był - jak się okazało - jedynie wstęp do koszmaru. Na początku było pod górę coraz bardziej stromo. Chrobry przegrał z Termaliką Nieciecza 0:1 jedynego gola tracąc po czerwonej kartce Michała Michalca. Kolejny tydzień przyniósł poważną kontuzję Mateusza Machaja. Zespół stracił swojego lidera kilka dni przed derbami w Legnicy do początku spotkania starając się tę informację ukryć. Tam z kolei bramki stracił w końcówkach obu połów i mimo prowadzenia po golu Michała Pawlika ostatecznie przegrał 1:2. Chrobry przegrywa też z Puszczą Niepołomice, a z GKS-em Tychy aż 1:5. Jest na dole tabeli i jest w dużym kryzysie, a losowanie Pucharu Polski kojarzące głogowian z Lechem Poznań trochę ginie przez to w tle. Stąd reakcja i kolejne posiłki. Przy Wita Stwosza meldują się Oliver Praznovsky i Miłosz Kozak. 
Wynik sportowy wprowadza gorszy klimat, ale równolegle musi odbywać się szereg innych rzeczy. Dużą przebudowę przechodzą też rezerwy. Od teraz trener Jakub Wolny bazuje na samej młodzieży, która daje radę i 4 ligę zaczyna od samych zwycięstw. Klub współorganizuje Wbieg na Wieżę Ratuszową, podsumowuje wakacyjną część projektu Trener Osiedlowy i wakacyjny, fotograficzny konkurs dla kibiców. Jeden z fanów w klubowych barwach wszedł na Rysy, drugi pieszo pokonał 300-kilometrową drogę z Porto do Santiago de Compostela. Natomiast Akademia Piłki Nożnej uruchamia pierwszy nabór dla najmłodszych do Piłkarskiego Przedszkola. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#