POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

2019 w Chrobrym: wrzesień-grudzień

30.12.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ostatnia część podsumowania 2019 roku w Chrobrym Głogów. Przypomnijcie sobie najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z okresu od września do grudnia. Losy pierwszej drużyny, najistotniejsze mecze, ważne cytaty, historie i podejmowane inicjatywy. 


WRZESIEŃ

Chrobry cały czas się dozbraja. Na początku września skład wzmacniają Adrian Benedyczak i Krzysztof Kubica. Z tymi wcześniejszymi posiłkami powoli zaczyna się coś tlić. W Bełchatowie Miłosz Kozak ma udział przy obu bramkach i Chrobry po raz pierwszy cieszy się z kompletu punktów. Brakuje jednak stabilizacji, bo świetne mecze przeplatają się ze złymi. Dochodzi też do dwóch szalonych. Pomarańczowo-czarni prowadzą z Odrą Opole 2:0, w ostatnich minutach tracą dwie bramki, ale wszystko w doliczonym czasie gry ratuje Michał Ilków-Gołąb. 3:2, tyle że porażką, kończy się następujące po tym spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Jest zupełnie na odwrót. Sandecja prowadzi 2:0, Chrobry doprowadza do 2:2, by w 88 minucie stracić tę decydującą bramkę. 
W obliczu sytuacji w tabeli spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z Lechem Poznań schodzi na dalszy plan. Kolejarz wygrywa 2:0. Ważniejszy pod względem następujących bezpośrednio po nim zdarzeń był mecz w Jastrzębiu. GKS zwycięża po trafieniu w 82 minucie, a kibice dłużej rozmawiają pod swoim sektorem z całym zespołem. Podchodzi do nich też sztab szkoleniowy. 
Ivan Djurdjević: "Powiedziałem chłopakom, że z bardzo trudnych momentów trzeba wyjść. Teraz jest taki moment, kiedy jest bardzo trudno i trzeba znaleźć siły, aby wstać i odwrócić losy. Jesteśmy mocno wkurzeni".
Dyrektor Zbigniew Prejs w imieniu klubu: "Mam nadzieję, że trener wytrzyma presję i dowiedzie słuszności swoich metod. Nie było tematu, aby stawiać trenerów pod ścianą i określać jakieś ultimatum. W tym momencie bardziej chcemy zewrzeć szeregi, a nie gdybać o zmianie kadry trenerskiej".
Działo się też poza pierwszoligowymi stadionami. Kibice z osiedla Śródmieście organizują Głogowski Festyn Charytatywny zbierając pieniądze na budowę hospicjum, a fani z Piastowa przeprowadzają turniej Bramka Dla Franka z myślą o chorym chłopcu. W Akademii Piłki Nożnej rusza nowy sezon. Działalność rozpoczyna Piłkarskie Przedszkole dla kilkulatków. Wśród najmłodszych piłkarze Chrobrego przeprowadzają akcje związane z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PAŹDZIERNIK

To chyba najlepszy sportowo miesiąc w całym roku. Do Chrobrego wraca Damian Piotrowski, a zespół trzy mecze wygrywa, czwarty remisuje. Opuszcza też strefę spadkową, a zdobywane w widowiskowy sposób bramki wzmacniają wydźwięk w środowisku. Efektowną kontrę ze spotkania ze Stalą Mielec pokazują kamery Polsatu Sport, a trzeci gol w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zdobyty po serii osiemnastu podań na dziś ma ponad 3000 polubień na Facebookowym profilu klubu.
Siłą rzeczy wszystko dzieje się w lepszych nastrojach. Powodzeniem cieszy się trzecia edycja piłkarskiego turnieju Z Boiska na Stadion w ramach projektu Trener Osiedlowy, który właśnie w tym miesiącu dobiega końca. Przez kilka miesięcy bezpłatnych zajęć trenerzy i młodzież tworzyli zgrane ekipy, co dokumentuje jedna ze scen - dzieci z boiska przy SP 3 pojawiły się na ślubie swojej pani trener składając jej najlepsze życzenia. Dwójka młodych fanów klubu ma okazję wziąć udział w treningu pierwszej drużyny. Wykonano też krok w stronę instalacji podgrzewania murawy podpisując umowę na realizację projektu. 
2019 rok zapisał się w historii jako czarniejszy, bo odeszło pięć osób mniej lub bardziej związanych z klubem. Młodzi zawodnicy z Michałem Ilkow-em Gołąbem i Mateuszem Machałem przed zbliżającym się 1 listopada odwiedzili ich groby. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LISTOPAD

W zespole nasilają się kontuzje, co może mieć wpływ na dyspozycję bardziej zbliżoną do tego, co było we wrześniu, a nie w październiku. Głogowianie już nie wygrywają, po drodze przegrywając w Niecieczy 0:4. Nie brakuje jednak "momentów". Za taki można uznać bramkę Dominika Piły w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Akurat w tym dniu na stadionie zbierają się klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry i na żywo obserwują, jak ich kolega, jeszcze w czerwcu rywalizujący w juniorach 18-latek staje się jednym z najmłodszych strzelców Chrobrego w historii występów na drugim poziomie rozgrywkowym.
Momentów dostarcza też Michał Ilków-Gołąb. W trudnych chwilach jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, mimo poważnej kontuzji za sobą, bierze to na swoje barki. Staje się najlepszym strzelcem zespołu, a jego bramki zapewniają remisy w Suwałkach i w meczu z Podbeskidziem. Chrobry pozostaje nad kreską.
Rozgrywki kończą pozostałe drużyny klubu. Aż jedenaście spośród czternastu rundę jesienną w swoich ligach kończyło na podium. Wysokie obroty utrzymują młode rezerwy. W jednym z meczów gromią 10:1, wskakują na fotel lidera 4 ligi, którego jednak nie utrzymują. W ostatniej serii trafia im się najsłabszy występ, choć to i tak remis. Ostatecznie głogowianie są na trzeciej pozycji z nieznaczną, jednopunktową stratą. 
Swoją ligę po imponującym finiszu wygrywa Chrobry U-17 i uzyskuje prawo startu w barażach o CLJ. Niestety, w dwumeczu lepsza okazuje się Odra Opole. Klub pozostaje więc z CLJ-ką w kategorii U-15, którą w ostatniej kolejce po 4:1 z Miedzią Legnica obronili trampkarze. 
Bardzo dobrze wiedzie się też kobiecemu Chrobremu. Drużyna trenera Artura Przybyła rundę w 3 lidze kończy na podium. 
Akademia Piłki Nożnej otrzymuje od PZPN złoty certyfikat. Jest jedną ze 117 szkółek piłkarskich z terenu całej Polski, której przyznano takie wyróżnienie dotyczące jakości szkolenia dzieci i młodzieży w kategoriach od U-6 do U-13.
Pierwszoligowcy kontynuują cykl wizyt w przedszkolach i szkołach. W SP 12 goszczący ich uczniowie przyozdobili salę w klubowe barwy, samemu zabierając z domów szale, koszulki i inne pomarańczowo-czarne akcesoria. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GRUDZIEŃ

Chrobry bardzo ciężką rundę kończy porażką w 54. ligowych derbach. Miedź wygrywa w Głogowie 2:0, jednak wcześniejsza zaliczka pozwala głogowianom udać się na przerwę ze względnym spokojem. Drużyna utrzymuje się na bezpiecznym miejscu mimo krytycznego okresu sprzed tygodni z siedmiopunktową startą. Różnice są niewielkie, ale po odrobieniu tej dużej straty świadomość, że wiosną wszystko zależy od zespołu to już jest coś. 
W grudniu wszystko nieco zwalnia, a w związku ze świętami nie brakuje spotkań z dziećmi. Klubowa maskotka w mikołajowej czapce odwiedza maluchy z Piłkarskiego Przedszkola i przedszkolaków z placówki przy SP 13. 
Na tym właściwie kończy się ten - co by nie mówić - trudny rok. Działo się w nim bardzo dużo i z pewnością sporo wydarzy się w kolejnym. Wielu także tych dobrych rzeczy nie sposób było przewidzieć, że się wydarzą. 2020 rok również takie niewiadome przyniesie i oby tylko pozytywne. 
 
 
 
 
 
 
 
 


Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#