POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest27.10.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Raport z przygotowań innych (3)

19.01.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po kolejnym tygodniu przygotowań przyglądamy się temu, co wydarzyło się w pierwszoligowym środowisku. 


TRANSFERY

W tym momencie kluby Fortuna 1 Ligi pozyskały łącznie 21 piłkarzy. W ostatnim tygodniu dozbroiła się Chojniczanka Chojnice, do której przeszli Aleksander Jagiełło i Maciej Spychała. Obaj z Ekstraklasy, jednak jesienią nie grali w swoich klubach, choć Jagiełło jeszcze w ubiegłym sezonie wywalczył z Piastem Gliwice mistrzostwo Polski, samemu w tym złotym okresie zaliczając 16 spotkań. Zawodników z najwyższej ligi wzięli też Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Wigry Suwałki, lecz z dwójki 20-letni Marcin Grabowski i 22-letni Denis Gojko w rundzie jesiennej tylko ten pierwszy zagrał dwukrotnie. 

BEZPOŚREDNI RYWALE

O Chojniczance i Wigrach pisaliśmy wyżej, choć trzeba dodać, że przedostatnie w tabeli Wigry Suwałki jak na razie pozyskały największą liczbę zawodników. Denis Gojko jest czwartym piłkarzem sprowadzonym przez klub z Suwałk. Dwóch wzięła do siebie ostatnia Chojniczanka, a otwierająca strefę spadkową Odra Opole jeszcze żadnego. 
Spore pod względem jakościowym ubytki łata GKS Bełchatów, u którego na zasadzie wypożyczenia zameldował się rezerwowy gracz Miedzi Legnica Maciej Koziara. Natomiast Sandecja Nowy Sącz jest trzecim po GKS-ie Bełchatów i GKS-ie Jastrzębie klubem, którego zawodnik idzie wyżej. Wcześniej Jastrzębie na Łódź zamienił Jakub Wróbel, Bełchatów na Płock Dawid Kocyła, a teraz Cracovia ściągnęła z Sandecji Brazylijczyka Thiago (jesienią 21/3). Wydaje się, że poza Stalą Mielec to kluby będące tuż nad kreską - właśnie Sandecja i GKS Bełchatów - na razie straciły najwięcej. 

PRZYGOTOWANIA

Większość ligowców ma już pierwsze sparingi za sobą. Zastrzyk optymizmu w Chojnicach, bo Chojniczanka wygrała z Lechią Gdańsk 3:2. Aż cztery gry kontrole ma na koncie Stomil Olsztyn. W tej ostatniej przegrał z Radunią Stężyca 1:6, więc w Olsztynie mają nadzieję, że najgorszy występ w roku właśnie zostawili za sobą. 
Warto wspomnieć o Wigrach Suwałki, które - o czym wyżej - mają najwięcej nowych twarzy, a teraz najwięcej bramek. 5:1 z Olimpią Zambrów i 4:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie to dotychczasowy, jednodniowy dorobek zespołu trenera Pawła Crettiego, dla którego ważne musi być to, że bramki zdobywali też pozyskani piłkarze, m.in. dwukrotny reprezentant Szwecji Johan Oremo. 
Dziewięć ekip za rywali ma drużyny z Ekstraklasy. Miedź Legnica zremisowała ze Śląskiem Wrocław 2:2, GKS Jastrzębie przegrał z Piastem Gliwice 1:2, Stal Mielec przegrała z Wisłą Kraków 0:1, a Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Cracovią 3:2. 
 

POZA BOISKIEM

Obecnie trochę zamieszania jest wokół Sandecji. Klub przymierzany jest do oddania w prywatne ręce. Portal 2x45 rozpowszechnił informację o tym, że miasto w tej sprawie spotkało się z grupą managerską z Ukrainy, a drugą opcję tworzą w przeszłości związani z klubem - także formalnie - prywatni przedsiębiorcy.   
 
 
Zobacz wcześniejsze raporty:
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#