POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest29.10.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przygotowania rywali (5)

02.02.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Miesiąc do inauguracji rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze i w tym momencie kolejny raport z przygotowań i zmian kadrowych rywali Chrobrego.  
 
 

TRANSFERY

W mijającym tygodniu mocniej na rynku wykazał się Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który pozyskał dwóch piłkarzy z Ekstraklasy: Patryka Bryłę z ŁKS-u Łódź i Tomasza Loskę z Górnika Zabrze (z tej dwójki jesienią grał tylko Bryła). Podobne ruchy wykonała Stal Mielec, do której trafili Maciej Domański (w poprzedniej rundzie 7 / 1 w Rakowie Częstochowa) i Jakub Bartosz (1 / 0 w Wiśle Kraków). Stal więc podreperowała wcześniejsze, dość znaczące ubytki i wpisała się w czołówkę, spośród której Warta, Podbeskidzie czy Miedź wykonały ruchy wskazujące na wyższe aspiracje tych klubów. 
Z kolei Zagłębie Sosnowiec pozostaje przy zagranicznym kierunku. Wcześniej zakontraktowało dwóch obcokrajowców, tym razem wypożyczyła Polaka - 19-letniego Kacpra Łopatę - ale do tej pory grającego tylko w Anglii (ostatnio będącego w Whitehawk FC, lecz formalnie należącego do Brighton & Hove Albion).

BEZPOŚREDNI RYWALE

Drugiego wzmocnienia dokonała Odra Opole, tym razem sprowadzając podstawowego obrońcę trzecioligowego Ruchu Zdzieszowice Konrada Kostrzyckiego. 
Patryk Czułowski z Chełmianki Chełm jest siódmym nowym zawodnikiem Wigier Suwałki, które jeszcze testują innych, m.in. pomocnika z Japonii. Wigry wraz z Chojniczanką Chojnice to kluby, które najbardziej przebudowały swoje kadry. Z Chojnic kilku z nazwiskiem odeszło (do tej grupy dołączył jeszcze Miłosz Przybecki), ale też kilku znanych w środowisku przyszło. W Suwałkach natomiast postawiono na szczególnie mocne dozbrojenie i powiększenie kadry. - Zespół wymagał wzmocnień i cieszę się, że do nich dochodzi - mówi trener Wigier Paweł Cretti (suwalki24.pl).
Dla odmiany, bez posiłków pozostaje Sandecja Nowy Sącz. Puszcza Niepołomice na razie z jednym nazwiskiem, a do GKS-u Bełchatów jako trzeci dołączył Patryk Winsztal z Radomiaka Radom (jesienią pięć spotkań). Trzeba przy tym pamiętać, że te kluby straciły kilku grających zawodników, choć właściwie każda z ekip ostatnich miejsc tabeli ma takie straty. 

PRZYGOTOWANIA

Kilka zespołów wyruszyło bądź lada dzień wyruszy na zagraniczne obozy. W piątek zgrupowanie w Chorwacji rozpoczęło Zagłębie Sosnowiec (do tej samej miejscowości, Medulin, dotarła też Sandecja Nowy Sącz). Do Turcji wyleciała kadra Termaliki, dokąd udadzą się jeszcze Miedź, Podbeskidzie oraz Stal. Do tej pory sparingi odbywały się tylko w Polsce, ale to ulegnie zmianie. Spośród tych już rozegranych warto przyjrzeć się pojedynczym. 
Mocno dozbrojona Miedź przegrała z Odrą 0:2 i ten rezultat wyróżnia się na tle innych. - Za nami jeden z cięższych tygodni, jeśli chodzi o pracę fizyczną. Brakowało dynamiki i czucia piłki - argumentował trener Miedzi Dominik Nowak. Odra już wcześniej pokonała Górnika Polkowice, a dokładnie z tymi samymi rywalami zagra też Chrobry. 
Wigry Suwałki zremisowały z drugim zespołem litewskiej ekstraklasy Zalgirisem Wilno. Z tym samym Stomil Olsztyn przegrał 0:2. Starcie bezpośrednich rywali, Sandecji i Puszczy, z korzyścią dla pierwszych (1:0). Trudno jednak opierać się na wynikach, skoro Puszcza przegrywa z Sandecją, ale remisuje z Radomiakiem Radom, który z kolei ogrywa Koronę Kielce 5:3. 
Najlepszym sparingowym bilansem dysponuje Odra (3 - 0 - 0), a zwłaszcza po meczu z Miedzią jej kibice mają najwięcej powodów do optymizmu. Chojniczanka, która dwa pierwsze testy kończyła na 3:2 (w tym z Lechią Gdańsk) nieco zwolniła za sprawą 2:2 z Bytovią Bytów. Po serii trzech porażek wygrała Sandecja, a na pierwsze sparingowe zwycięstwo oczekują Puszcza i GKS Bełchatów. 

 
 
 
Zobacz wcześniejsze raporty:
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#