POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest02.04.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Raport z przygotowań innych (6)

16.02.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dwa tygodnie do inauguracji rundy wiosennej, więc zostawiamy przedostatni raport z przygotowań ligowych rywali. TRANSFERY

Przechodzący z Olimpii Grudziądz do Lechii Gdańsk Omran Haydary, a z Termaliki Nieciecza do Korony Kielce Jacek Kiełb to piąty i szósty zawodnik zamieniający Fortuna 1 Ligę na Ekstraklasę, nie wliczając tych, których wypożyczenia pierwszoligowcy sami skracali. Nie ma klubu, który był autorem więcej niż jednego takiego ruchu, a połowę stratnych w ten sposób zespołów tworzą te z dolnych rejonów tabeli, Odra Opole, Sandecja Nowy Sącz i GKS Bełchatów. Większość takich piłkarzy ma już za sobą tegoroczne występy na poziomie najwyższej ligi.
Na zapleczu najbardziej gorącym tematem była osoba Haydarego. Na najlepszego strzelca ligi polowało więcej klubów, spośród których ostatecznie ma go u siebie Lechia. Media informują, że kwota odstępnego za tego piłkarza wynosiła od 80 000 do 125 000 Euro. 
Tymczasem mniej oczywisty wybór Radomiaka Radom, który pozyskał Dante Leverocka z Bermudów. 28-letni obrońca zanim trafił do Polski był w sześciu innych krajach, jesienią mając 22 występy w irlandzkim Sligo Rovers. Radomiak decydujący się wcześniej na Merveille Fundambu z A-klasowego KTS Weszło, teraz na reprezentanta Bermudów, a gdzieś tam pomiędzy wypożyczający z Legii Warszawa Cezarego Misztę z pewnością będzie budzić zainteresowanie. 

BEZPOŚREDNI RYWALE

Przyjrzyjmy się ruchom bezpośrednich rywali Chrobrego w ostatnim tygodniu.
- Chojniczanka Chojnice - mając Jagiełłę, Spychałę czy Trojanowskiego wydaje się, że w Chojnicach swoje przynajmniej w większości osiągnęli. Ciekawym z naszego punktu widzenia posunięciem jest Łukasz Zejdler. Po odejściu z Chrobrego, w Widzewie Łódź zagrał tylko kilka razy, jednak mimo tego udało mu się przebić wyżej.
- Wigry Suwałki - Wigry pozostają na czele podczas zimowego polowania. Mohamed Loua to dziewiąta nowa twarz w zespole. 20-letni obrońca ma podwójne obywatelstwo, gwinejskie i belgijskie, ostatnio będąc w rezerwach Anderlechtu.
- Odra Opole - nowym nabytkiem jest pozostający jesienią bez klubu Ukrainiec Vitali Fedotov. To piąty nowy gracz Odry, spośród których najwyżej grał ostatnio Kacper Fabiś z drugoligowego GKS-u Katowice.
- Puszcza Niepołomice - w tym tygodniu bez żadnych ruchów. Ostatnimi wzmocnieniami pozostaje "ekstraklasowy" duet Bartłomiej Eizenchart-Yevhen Radionov, choć tylko ten drugi jesienią wystąpił w najwyższej klasie (dwa spotkania).
- GKS Bełchatów - bez dalszych ruchów. Po stronie przyjść do klubu pozostaje trójka Koziara-Winsztal-Zdybowicz.
- Sandecja Nowy Sącz - Sandecja nadal jedynym pierwszoligowcem bez wzmocnień swojej kadry.

PRZYGOTOWANIA

Tytuł najgłośniejszego sparingu jest już znany. Przebywający na zgrupowaniu we Włoszech Radomiak Radom miał okazję zagrać z Atalantą BC i przegrał 3:6. Trzy strzelone uczestnikowi 1/8 Ligi Mistrzów bramki wybrzmiały jednak w środowisku. W innych sparingach, Chojniczanka zremisowała z liderem F1L Wartą Poznań 1:1. GKS Bełchatów zremisował z GKS-em Jastrzębie aż 4:4, jednak kilka dni później podwójny test kończył na 0:0 ze Skrą Częstochowa oraz 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Z tą samą Skrą, Odra Opole tydzień temu przegrała 0:3, ostatnio pokonując Polonię Bytom 1:0. Puszcza Niepołomice wygrała z GKS-em Katowice 2:1 po golach w ostatnim kwadransie, w tym po trafieniu Łukasza Szczepaniaka. Było to jej pierwsze sparingowe zwycięstwo. Natomiast Wigry Suwałki sprawdzian z Resovią zakończyły na porażce 1:3. 
Sparingi wśród zespołów wiosną walczących o utrzymanie układają się więc bardzo różnie. Zdarzają się porażki z drugo- i trzecioligowcami podczas gdy niekoniecznie są one w pojedynkach z pierwszoligowcami. Sandecja Nowy Sącz na osiem meczów towarzyskich wygrała dwa, a GKS Bełchatów ani razu. Po drugiej stronie jest Odra z bilansem 4/5 i tę jedyną porażką z 16. w 2 lidze Skrą. Za dwa tygodnie liga i dopiero inauguracja dostarczy więcej odpowiedzi. 
 
 
 Zobacz wcześniejsze raporty:
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#