POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest09.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Najważniejsze liczby zespołu

27.02.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Przed każdą rundą kadrę zespołu rozkładamy na czynniki pierwsze. Dzięki temu możecie zdobyć o niej dodatkową wiedzę. Na trzy dni przed inauguracją rundy wiosennej poznajcie najważniejsze liczby zespołu, który stoi przed trudnym zadaniem. 
 

Biorąc pod uwagę ostatnie takie zestawienie, widać jak nieznacznie, ale systematycznie kadra Chrobrego się zmienia. Na początku sezonu z Chrobrego odszedł mający 140 występów w Ekstraklasie Marek Wasiluk. Patrząc na sumę tych gier, Chrobry stracił, jednak w taki sposób to poprowadzono, że mimo wszystko ma więcej piłkarzy z doświadczeniem z wyższej ligi. W trakcie jesieni dochodzili Damian Piotrowski, Adrian Benedyczak i Oliver Praznovsky grający w polskiej ekstraklasie lub na najwyższym poziomie w innych krajach, a teraz drużynę zasilili dodatkowo Maksymilian Banaszewski i Kamil Juraszek, którzy w Ekstraklasie rywalizowali jeszcze w ubiegłym roku.

 

Od początku sezonu wzmocniono też grono młodzieżowców. Po kilku kolejkach dołączyli reprezentant kraju Adrian Benedyczak,  Krzysztof Kubica, ponadto dość mocno w zespół wkomponował się „swój” Dominik Piła. Teraz zaplecze jest jeszcze liczniejsze, z wymienioną trójką, Adamem Antochowem, Mateuszem Kulchawym, Maciejem Diduszko, ale też z czekającymi na debiut 20-letnim Jakubem Turowskim oraz najmłodszym w ekipie - 18-letnim Miłoszem Jóźwiakiem.

 

Średnia wieku kadry, w której jest 28 piłkarzy, niezmiennie wynosi 25 lat. Ciekawostka też jest niezmienna. Jest nią Michał Michalec będący w Chrobrym nieprzerwanie od trzecioligowego sezonu 2010/11 i tej wiosny mogący dobić do 250 występów w pomarańczowo-czarnych barwach. Do tej okrągłej liczby brakuje mu osiem spotkań. 

 
 
Przybyli: Kamil Juraszek (ŁKS Łódź), Maksymilian Banaszewski (Arka Gdynia).

Ubyli: Gerard Artigas (Lorca FC, Hiszpania), Łukasz Góra (Stal Rzeszów).

Liczba w kadrze: 28. 

Średnia wieku: 25.1 lat. 

Najstarszy: Michał Ilków-Gołąb (35 l.). 

Najmłodszy: Miłosz Jóźwiak (18 l.) 

Z występami w najwyższej lidze w Polsce: Mateusz Machaj (103), Szymon Drewniak (98), Adrian Benedyczak (15), Mikołaj Lebedyński (12), Mateusz Abramowicz (10), Kamil Juraszek (9), Maksymilian Banaszewski (8), Damian Piotrowski (10), Damian Kowalczyk (8), Przemysław Stolc (6), Michał Pawlik (5). 

Z występami w najwyższej zagranicznej lidze: Mikołaj Lebedyński (39 - Holandia, Szwecja), Oliver Praznovsky (21 - Słowacja, Armenia), Michał Szromnik (14 - Szkocja). 

Z występami w europejskich pucharach: Oliver Praznovsky (4 - kwalifikacje do Ligi Europy, Alashkert Yerevan, Armenia oraz 2 - kwalifikacje do Ligi Mistrzów, Alashkert Yerevan, Armenia). 

Aktualni reprezentanci Polski: Adrian Benedyczak (U-20).

Wychowankowie*: Kacper Pietrzczyk, Miłosz Jóźwiak. 
* zgodnie z zasadą, że za wychowanka uznaje się takiego, który niezależnie od swojej narodowości, trenował w danym klubie co najmniej przez trzy lata pomiędzy 15., a 21. rokiem życia. Grupie Mateusz Kulchawy, Adam Antochów, Dominik Piła, Maciej Diduszko, Jakub Turowski do tego statusu brakuje jednego sezonu. 

Wypożyczeni: Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze), Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała). 

Z Głogowa: Mateusz Machaj, Miłosz Jóźwiak. 

Przejście z grup młodzieżowych: Kacper Pietrzczyk (2017 rok), Mateusz Kulchawy (2018), Adam Antochów (2019), Dominik Piła (2019), Maciej Diduszko (2019), Miłosz Jóźwiak (2019), Jakub Turowski (2019). 

Młodzieżowcy (rocznik 1999 i młodsi): Mateusz Kulchawy (1999), Maciej Diduszko (1999), Adrian Benedyczak (2000), Krzysztof Kubica (2000), Kacper Pietrzczyk (2000), Jakub Turowski (2000), Adam Antochów (2001), Dominik Piła (2001), Miłosz Jóźwiak (2002). 

Obcokrajowcy: Oliver Praznovsky (Słowacja). 

Najdłużej w zespole: Michał Michalec (od sezonu 2010/11). 

Najwięcej występów w zespole: Michał Michalec (242).

Bez debiutu w pierwszej drużynie (bez nowych piłkarzy): Adam Makuchowski, Miłosz Jóźwiak, Jakub Turowski.

Najwyższy: Krzysztof Kubica (193 cm).
 
Najniższy: Mateusz Kulchawy (165 cm). 

Najwyższa wartość rynkowa wg. transfermarkt: Adrian Benedyczak (300 000 Euro).

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#