POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Trzy wydarzenia z wpływem na wszystko

02.04.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


15 lat temu zmarł Papież Jan Paweł II. W tym tysiącleciu były trzy wydarzenia, które miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym piłkę nożną. O niej Karol Wojtyła powiedział kiedyś, że jest najważniejsza ze wszystkich rzeczy nieważnych.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w godzinach wieczornych. Chorował, więc szczególnie w ostatnich dniach świat śledził wydarzenia z Watykanu. Nie były one optymistyczne i nie było jednoznacznej decyzji, jak się zachować. Dzień wcześniej przerwano mecz w Poznaniu, a w tę sobotę nie odbył się jeden z zaplanowanych w 3 lidze, w której rywalizował Chrobry. Na pozostałych stadionach grano, w tym w Głogowie (Chrobry przegrał z Ruchem Radzionków 1:2, bramka Krzysztofa Rośmiarka), jednak w szczególnej atmosferze. Spotkanie poprzedziła symboliczna, wspólna modlitwa piłkarzy z kibicami w intencji zdrowia Papieża, a fani wywiesili płótno z hasłem dedykowanym JP II. 
 
 

Po śmierci Papieża nie odbyły się niedzielne mecze, a ligę kontynuowano od następnej kolejki. W niej byliśmy świadkami derbów w Legnicy, jedynych takich w całej historii, bo z okazaniem solidarności po obu stronach.

Drugie wydarzenie mające wpływ na codzienne funkcjonowanie w Polsce miało miejsce 10 kwietnia 2010 roku i była nim katastrofa polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku. W ten dzień rywalizujący o awans do 2 ligi Chrobry w ważnym dla siebie meczu miał zmierzyć się z Polonią Trzebnica. Trenerem Polonii był wtedy Ireneusz Mamrot, który z beniaminka zrobił czołowy zespół 3 ligi. Przed tym pojedynkiem Chrobry był trzeci, Polonia tuż za nim. Do katastrofy i śmierci wielu ważnych w państwie osób doszło rano, więc już na kilka godzin przed planowanym w Głogowie meczem zapadały decyzje o odwołaniu. Przerwa potrwała nieco dłużej, bo na późniejsze terminy przełożono dwie kolejki.

Minęło dziesięć lat i mamy trzecie wydarzenie tego tysiąclecia burzące harmonogram niemal wszystkich dziedzin życia. Już teraz wiadomo, że pandemia koronawirusa wywrze największy wpływ na sporcie. W Polsce odwołane są na razie wszystkie mecze do 26 kwietnia włącznie. To siedem serii, co do których jeszcze nie wiadomo czy uda się je rozegrać. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#