POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest25.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Małe grupy na boiskach. Akademia wróciła do zajęć

04.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po niemal dwumiesięcznej przerwie młodzież znów na boiskach. Poniedziałek 4 maja jest pierwszym dniem po zniesieniu ograniczeń w zakresie uprawiania sportu. Zespoły Akademii Piłki Nożnej od kategorii wiekowej U-7 wzwyż trenują w małych, sześcioosobowych grupach plus ich trener. 

W ubiegłym tygodniu trenerzy APN na podstawie decyzji związanych z drugim etapem „odmrażania” sportu sondowali zainteresowanie powrotem do zajęć już od poniedziałku. Było ono duże, więc klub odpowiedział na nie możliwie najszybszym uruchomieniem treningów.
- Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i potrzebom dzieci związanym z rozwojem psychoruchowym, a także aspektem społecznym - powiedział koordynator Akademii Piłki Nożnej Grzegorz Nowak.

Treningi odbywają się w dwóch lokalizacjach Chrobrego S.A., na płycie ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie i na boisku na os. Piastów Śl. Każda jednostka treningowa trwa maksymalnie 45 minut i bierze w niej udział sześciu zawodników plus trener. Wszystkie odbywają się z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności, jak dezynfekcja wykorzystywanego do zajęć sprzętu. Dzieci przyjeżdżają na obiekt w przebraniu, bo nie korzystają z szatni, a ich opiekunowie nie mogą pozostać w najbliższym otoczeniu boisk. 

- Zajęcia, które zaplanowaliśmy są dobrowolne i przybierają bardziej charakter indywidualny, bo będą dostosowane do obowiązujących w Polsce wytycznych. Na tym etapie ich czas nie przekroczy 45 minut, ponieważ mają pełnić rolę wprowadzającą do dalszych sportowych czynności. Na przykładzie powrotów z wakacji widzimy u dzieci pewne trudności objawiające się w czuciu piłki i koncentracji, dlatego bierzemy to pod uwagę, że nie widzieliśmy się niemal dwa miesiące - dodaje koordynator APN Grzegorz Nowak. 
 
 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 

 

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#