POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest25.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Blisko 250, 200 i 100. Najbardziej doświadczeni w Chrobrym

04.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Jeśli rozgrywki tego sezonu zostaną wznowione, jeszcze w nim kilku piłkarzy Chrobrego Głogów będzie miało robiące wrażenie jubileusze występów w pomarańczowo-czarnych barwach. Michałowi Michalcowi niewiele brakuje do 250. meczu, a Michał Ilków-Gołąb zbliża się do granicy 200.

Michał Michalec ma najwięcej występów w lidze oraz w Pucharze Polski w całej drużynie. Nic dziwnego, skoro latem minie 10 lat od momentu, w którym trafił do Chrobrego. Z klubem był w trzeciej i drugiej lidze, pozostaje w pierwszej, a na jego drogę wzwyż składały się do tej pory 244 występy. Nie każdy z tych sezonów zaliczył w pełnym lub zbliżonym do pełnego wymiarze ze względu na kontuzje (najmniej spotkań - 17 - miał w sezonie 2012/13), więc w teorii ten bagaż doświadczeń powinien być jeszcze pokaźniejszy.

Tuż za Michałem Michalec jest Michał Ilków-Gołąb, któremu do symbolicznej cyfry 200 brakuje tylko osiem występów. Jego także nie ominęły poważniejsze, eliminujące na dłuższy okres czasu urazy. Jeden z nich tyle co ma za sobą, bo w poprzednim sezonie zatrzymał się na pechowym, trzynastym występie, podczas którego zerwał więzadło krzyżowe. Tym bardziej byłaby to świetna historia, że zawodnik, który po przejściu kontuzji na nowo staje się podstawowym graczem drużyny, w dodatku jej najlepszym strzelcem, jeszcze w tym samym sezonie osiąga 200 gier w barwach klubu, z którym kilka lat wcześniej awansował do pierwszej ligi.

120 meczów ma za sobą Mateusz Machaj, który do Chrobrego przechodził trzy razy. Po raz pierwszy w połowie 2010 roku, jeszcze w trzeciej lidze. Obecnie wraca po kontuzji, więc z czasem pewnie zacznie poprawiać ten wynik.

Setkę powinien osiągnąć niebawem Przemysław Stolc, którego ostatnie jak na razie rozegrane w tym roku spotkanie - zwycięskie 5:1 z GKS-em Tychy z marca - było meczem nr 91 w Chrobrym. 

Piątkę doświadczonych piłkarzy Chrobrego zamyka Damian Kowalczyk z 84 meczami. 
 
 
 

Czołówka klasyfikacji

(min. 50 występów) 

 

 Występy łącznie

 (liga + Puchar Polski)

 Występy ligowe

 Imię i nazwisko

 244 229 Michał Michalec
 192 179 Michał Ilków-Gołąb
 120 114 Mateusz Machaj
 91 82 Przemysław Stolc
 84 80 Damian Kowalczyk
 77 72 Szymon Drewniak
 70 66 Robert Mandrysz
 62 60 Damian Piotrowski
 59 56 Michał Pawlik
 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#