POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest25.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Pomarańczowo-Czarni trenują u siebie. Podział na formacje

06.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Piłkarze Chrobrego Głogów w małych grupach przygotowują się do planowanego wznowienia rozgrywek. Zespół został podzielony przez sztab szkoleniowy na formacje i trenując na własnych obiektach czeka na rozwój dalszych wydarzeń. 

Piłkarze po kilku tygodniach przerwy powrócili do klubu w komplecie. W pełnym składzie trenują na własnych obiektach. Trenerzy sami podzielili się obowiązkami i podczas gdy część sztabu pracuje z napastnikami na pierwszej płycie stadionu, druga część robi to ze skrzydłowymi na bocznym boisku. Po nich do zajęć wchodzą kolejne grupy. Inną rzeczywistością są też brak korzystania z szatni, rozstawione środki dezynfekujące czy codzienne raportowanie stanu zdrowia za pośrednictwem ankiet obejmujących m.in. pomiary temperatury ciała. 
- Zespół został podzielony na małe grupy, po dwie obrońców, dwie pomocników środkowych, na skrzydłowych, napastników i bramkarzy - wyjaśnia trener Chrobrego Ivan Djurdjević. - Akcent taktyczny jest indywidualny. To nawet lepiej, że każdego przygotowujemy indywidualnie, bo na to w normalnych warunkach nie ma dużo czasu. Adaptacja zmierza w kierunku indywidualnym i motorycznym, ponieważ każdy musi wejść na ten motoryczny poziom, którego przez kilka tygodni nie było. Brakowało dużych przestrzeni i pracy z piłką. 

- Każdy z nas po raz pierwszy spotyka się z taką sytuacją - mówi trener Ivan Djurdjević o wcześniejszych tygodniach. - Początkowo można było pobiegać w lasach czy popracować siłowo z wykorzystaniem urządzeń. Później pojawiały się nowe wytyczne i trzeba było trochę improwizować. Mamy zaufanie do zawodników, są świadomi i wykonywali to, czego na ten moment potrzebowali. Pozostawiali w ruchu, aby nie stracić umiejętności siłowej. Ona jest najważniejsza, bo na jej podstawie inne elementy łatwiej wypracować. 

Na czwartek w większości klubów Fortuna 1 Ligi zaplanowano zorganizowane przez PZPN testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W Chrobrym badania przesiewowe zostaną przeprowadzone w klubie przez zewnętrzne laboratorium wśród członków zespołu i pracowników z najbliższego otoczenia drużyny. Testy są jednym z etapów projektu zakładającego wznowienie rozgrywek ligowych. 
- Uważam, że jako sztab mamy zawodników, którzy szybko się adaptują i to najważniejsze, żeby w obecnej sytuacji umieć się jak najszybciej odnaleźć - dodaje trener Chrobrego. - Dobrze, że można wyjść na boiska, bo po okresie półtorej miesiąca widać, że każdy jest tego głodny. Z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. Liczymy, że wyniki testów będą pomyślne i dzięki temu od kolejnego tygodnia będzie możliwość pełniejszych treningów. 
 
 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 

 

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ 

 

 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#