POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest23.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Zdrowi i gotowi do przygotowań

10.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: informacja prasowa


Wyniki badań przesiewowych przeprowadzonych na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w Chrobrym Głogów okazały się pomyślne i zespół od poniedziałku może rozpocząć przygotowania do ligi w pełniejszym składzie. Zgodę na przejście do kolejnego etapu przez Pomarańczowo-Czarnych wyraził analizujący testy Zespół Medyczny PZPN.

Chrobry Głogów oraz inne kluby Fortuna 1 Ligi z uzyskaną zgodą będą mogły podjąć treningi w pełniejszych składach zgodnie z aktualizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja. Dopuszcza ono przeprowadzanie treningów również przez pierwszoligowe zespoły w 25-osobowych grupach w dniach 10-24 maja.

Badania przesiewowe we wszystkich klubach Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i 2 Ligi przeprowadzono w tym tygodniu. Zostały zorganizowane przez PZPN, który współprowadzi projekt wznowienia rozgrywek ligowych. W Chrobrym, podobnie jak w innych klubach, przebadano piłkarzy pierwszej drużyny, trenerów i pracowników pozostających w bezpośrednim kontakcie z zespołem. Jego wyniki uzależniają przejście do kolejnego etapu, czyli podjęcia treningów w większych (zgodnie z rozporządzeniem 25-osobowych) grupach. Testy mają jeszcze zostać powtórzone bezpośrednio przed rozgrywkami, a pierwsze wydarzenie sportowe w kraju po przerwie zaplanowano na 26 maja i będzie nim mecz Pucharu Polski. 29 maja wystartuje Ekstraklasa, a po tych rozgrywkach zakłada się wznowienie gry w Fortuna 1 Lidze.  
 
 
 

KOMUNIKAT PZPN

Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Zgodę na treningi w grupach otrzymało już 16 klubów.
 
Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostawała kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogły przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizuje wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia z dniem 9 maja treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku, w klubach: Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole i Stomil Olsztyn.

AKTUALIZACJA #1
Zgodę otrzymała również Puszcza Niepołomice.

AKTUALIZACJA #2
Zgodę na trening grupowy od 10 maja otrzymały Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

AKTUALIZACJA #3
Zgodę otrzymała również Warta Poznań.

AKTUALIZACJA #4
Akceptację na trening grupowy otrzymały Wigry Suwałki i Chrobry Głogów.

AKTUALIZACJA #5
GKS 1962 Jastrzębie również może rozpocząć trening grupowy.

AKTUALIZACJA #6
Zgodę otrzymał również GKS Bełchatów.

Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały pierwszoligowe Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#