POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nowe informacje nt. treningów i powrotu ligi

08.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: informacja prasowa


7 maja pojawiło się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów. Jego zapisy dotyczą funkcjonowania pierwszej drużyny Chrobrego, jak i całej ligi, dlatego przybliżamy Wam szczegóły. 

Wcześniejsze rozporządzenie w przypadku krajowej piłki nożnej skupiło się na rozgrywkach Ekstraklasy, której oficjalną datę powrotu już znamy. Po Ekstraklasie grę planują wznowić zespoły Fortuna 1 Ligi oraz 2 Ligi, stąd aktualizacja dokumentu. 

Dopuszcza ona możliwość przeprowadzania treningów w grupach maksymalnie 25-osobowych przez wszystkie zespoły tych szczebli rozgrywkowych w terminach 10 maja - 24 maja. Decyzję o możliwości skorzystania z tego podejmie jednak Zespół Medyczny PZPN, który zajmuje się analizą wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Piłkarze, trenerzy i pracownicy Chrobrego z najbliższego otoczenia zespołu testy przeszli w czwartek. Sztab szkoleniowy zdecydował, że na czas oczekiwania na wyniki zespół nie będzie trenować w mniejszych grupach, powrót do zajęć planując na poniedziałek. PZPN do końca tygodnia powinien przedstawić zbiorcze raporty po badaniach i na podstawie jego decyzji poznamy dalszą formułę pracy Pomarańczowo-Czarnych.

- Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne - przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogą przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne - brzmi najnowszy komunikat PZPN. 

Poza tym aktualizacja rozporządzenia potwierdza dopuszczenie do kontynuacji rozgrywek przez Fortuna 1 Ligę z zastrzeżeniem, że bez udziału publiczności. Najpierw rywalizację wznowią jednak kluby pozostające w Pucharze Polski (mecze 26-27 maja) i Ekstraklasy, której pierwsze po przerwie mecze zaplanowano na piątek 29 maja.

Najważniejsze treści rozporządzenia:
  • O możliwości przeprowadzania treningów w większych grupach:
"Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz w Pucharze Polski w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie:
1) od dnia 8 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi;
2) od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi"

  • O możliwości prowadzenia działalności w zakresie współzawodnictwa sportowego:
"Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna - bez udziału publiczności"

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#