POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Kolejny krok. APN od razu korzysta z zielonego światła

15.05.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po dwóch tygodniach krótszych i prowadzonych w wąskich grupach treningów Akademia Piłki Nożnej idzie krok dalej. Po raz kolejny szybko reaguje na rządowe wytyczne i już od poniedziałku, czyli pierwszego możliwego dnia wydłuży czas trwania zajęć oraz znacznie zwiększy liczebność grup.

- Zapoznaliśmy się z wszystkimi wytycznymi. Konsultowaliśmy je najpierw z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, bo jako szkółka ze złotym certyfikatem ściśle współpracujemy, a następnie w swoim gronie. Już od poniedziałku czas treningów zostanie wydłużony do przedziału 45-90 minut, a niektóre zespoły będą trenować w maksymalnej możliwej liczbie 22 zawodników na jednym pełnowymiarowym boisku - powiedział koordynator APN Grzegorz Nowak.

- Poza tym zajęcia wznawia Piłkarskie Przedszkole, czyli kategoria U-5. Uruchamiając Akademię, w przypadku najmłodszych roczników zaczęliśmy od kategorii U-7, a dopiero później dopuściliśmy grupę U-6, aby wracać sprawnie, ale stopniowo, możliwie najbardziej bezpiecznie. Dzieci fajnie współpracują w przypadku nowych dla nich zasad bezpieczeństwa, więc my na bazie tych doświadczeń teraz zapraszamy na nasze boiska najmłodszych - dodaje Grzegorz Nowak.

Czas zajęć w przedziale 45-90 minut zależny jest od kategorii wiekowych. Zwiększy się też częstotliwość treningów. Minimum to dwie jednostki w ciągu tygodnia, a w przypadku starszych roczników trzy lub cztery. Do tego treningi indywidualne.

Kłopotem u starszych roczników - uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry - może być fakt, że część młodzieży jest spoza Głogowa. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach nie wszyscy ci zawodnicy są "pod ręką", bo nie przebywają w internacie SMS Chrobry, jak to miało miejsce wcześniej. 
- Budujące jest jednak to, że osoby mające taką możliwość dojeżdżają specjalnie na nasze treningi - kontynuuje koordynator Akademii. 

- Postanowiliśmy, że Akademia będzie funkcjonować do końca czerwca, a na okres wakacyjny też szykujemy ciekawą ofertę. O niej poinformujemy już wkrótce, a na razie dziękujemy wszystkim naszym podopiecznym i ich rodzicom za fajną współpracę - kończy Grzegorz Nowak. 

W tym wszystkim nie zmieniają się jedynie wprowadzone zasady. Należy zwracać uwagę na higienę. Wykorzystywany do treningów sprzęt jest dezynfekowany. Uczestnicy treningów nie korzystają z budynku, w tym szatni, a w miejscu zbiórki wszyscy proszeni się o zachowanie bezpiecznych odległości. Natomiast w stronę rodziców i opiekunów w dalszym ciągu kierowana będzie prośba o pozostanie poza częścią piłkarską, dlatego na czas trwania zajęć brama wjazdowa na parking budynku Chrobry będzie zamykana. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#