Dzisiaj jest03.12.2021

F1L: po 25 kolejce. Trzy punkty różnicy

14.06.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Jedna kolejka dużo może zmienić i tak było teraz. Chrobry nie zdołał pójść za ciosem i jego przewaga nad otwierającą strefę spadkową Odrą Opole wynosi trzy punkty. A w piątek mecz w Opolu. Z jednej strony znów nerwowo, z drugiej Pomarańczowo-Czarni mają dodatkowo wirtualny punkcik wynikający z jesiennej wygranej z Odrą 3:2 i po drodze wtorkowy mecz z GKS-em Jastrzębie, którym mogą ponownie uspokoić sytuację.

Większe zamieszanie na dole tabeli wynika z nieoczekiwanych zwycięstw i Odry, i GKS-u Bełchatów. Opolanie pokonali mierzącą w awans Wartę Poznań 2:0, a po raz drugi z rzędu na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech. W tym przypadku widzimy, ile znaczy mieć w kryzysowej sytuacji tak doświadczonego zawodnika. GKS natomiast, choć od 10 minuty przegrywał z Zagłębiem Sosnowiec 0:1, spotkanie zakończył na wygranej 2:1. Decydujące trafienie padło w 78 minucie.

Na chwilę obecną wychodzi na to, że walka toczy się o uniknięcie tego jednego spadkowego miejsca. Ostatnie Wigry Suwałki do bezpiecznej pozycji tracą już osiem punktów, a Chojniczanka sześć. O dużym nieszczęściu mogą mówić pierwsi. Kilka dni wcześniej do 90 minuty prowadzili z Miedzią Legnica 1:0, a teraz do tego momentu mieli 1:1 z Puszczą Niepołomice. Tyle że zamiast czterech punktów, zdobyli jeden, w obu spotkaniach tracąc gole w doliczonym czasie. Pecha miała też Chojniczanka, bo od 17 minuty przeciwko Stomilowi Olsztyn grała w dziesięciu (czerwona kartka za faul Jana Mudry). Długo dobrze się trzymała, ale ostatecznie padła w 84 minucie. Wtedy gola zdobył Szymon Sobczak i Stomil wygrał 1:0.
- Nie mamy czasu na głaskanie się ani na takie głupie błędy. Musimy się spiąć. Wiem na co nas stać, ale sytuacja w tabeli jest, jaka jest, i każde spotkanie będzie o życie - powiedział trener Chojniczanki Zbigniew Smółka.
- Kolejek coraz mniej, a nasza sytuacja jest coraz trudniejsza. Wierzę jednak w chłopaków i będę starał się utrzymać tę wiarę wśród nich - to natomiast opinia trenera Wigier Pawła Crettiego.

W tabeli liderem niezmiennie Podbeskidzie, które - grając w dziesięciu i strzelając już po 90 minucie - zremisowało w Legnicy 2:2. Następna kolejka rozpocznie się we wtorek.