POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.07.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Wartą

29.06.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


We wtorek o godz. 17.40 w Grodzisku Wielkopolskim Chrobry zagra z Wartą Poznań. Poczytajcie więcej o najbliższym rywalu Pomarańczowo-Czarnych. 
 
 

O KLUBIE 

Warta Poznań to największe zaskoczenie tego sezonu. Co prawda klub ma bogatszą historię, bo powstał już w 1912 roku i dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, ale w ostatnich latach wiodło mu się gorzej, również od strony finansowej. Poza tym zespół gra na zastępczym obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim, jakby nie patrzeć - cały czas na wyjeździe. Mimo tego w drugim sezonie na zapleczu jest blisko powrotu do Ekstraklasy. Jeśli mu się uda, będzie miał całkiem stabilne podstawy. Od 2018 roku w Warcie jest nowy właściciel. Poprawiło się sportowo, ale i organizacyjnie, co widać także po oświetlonym stadionie. Wkrótce zespół na niego wróci,  ale jeszcze nie na mecz z Chrobrym.
 

BILANS SPOTKAŃ 

Na 18 rozegranych meczów, w sześciu wygrywał Chrobry, a w czterech Warta. Najwięcej było remisów - osiem, i takimi wynikami kończyły się ostatnie dwa spotkania: z rundy jesiennej tego sezonu i wiosennej poprzedniego (kolejno 0:0 i 1:1, oba mecze w Głogowie). Ostatni raz na terenie Warty, która wtedy mogła grać u siebie w Poznaniu, z października 2018 roku zakończył się jej zwycięstwem 2:1. W bramkach jest 20:18 dla głogowian. 
 

FORMA 

Po rundzie jesiennej Warta była liderem z dwupunktową przewagą, wyprzedzając Stal i Podbeskidzie. W tym momencie role się zmieniły i Warta jest trzecia. Nie musi to jednak wynikać ze słabszej dyspozycji w tej części rozgrywek (jesienią cztery porażki, obecnie trzy). Drużynie przytrafił się za to ostatnio taki moment, jakiego nie miała w poprzedniej rundzie - dwie porażki z rzędu, z Odrą i Termaliką. Przerwała je zwycięstwem z Sandecją Nowy Sącz (2:0, przed kilkoma dniami remisując w Legnicy (0:0). 
W ostatnich dwóch meczach Warta nie traciła bramki, a z 26 na minusie wraz ze Stalą dysponuje najlepszą defensywą w lidze. Chrobry w przekroju całego sezonu strat poniósł więcej, ale na sześć rozegranych po przerwie spotykań, w czterech zachował czyste konto. 
 

KADRA

Nie wszyscy będą do dyspozycji trenera Piotra Tworka na wtorkowy mecz. Za kartki pauzować musi podstawowy boczny obrońca Jakub Kiełb, więc na tej pozycji nastąpi zmiana. 
Najlepszym strzelcem zespołu z 10 bramkami jest Mateusz Kupczak. Oby nie dopuścić do rzutu karnego, bo 28-letni pomocnik ma 8/8 w tym elemencie. 
Nie jest trudno wskazać najbardziej rozpoznawalnego w drużynie - Łukasza Trałkę. Rzadko się zdarza, aby piłkarz kończący sezon z 27 występami w Ekstraklasie przeszedł do klubu pierwszej ligi, a Warcie udało się w ten sposób podnieść swoją jakość. Trałka i Kupczak jako dobry egzekutor SFG w defensywnej części pomocy - brzmi dobrze. 
Na tym się nie kończy, bo barwy drużyny z Poznania reprezentują m.in. wysunięty Szczepaniak, boczny obrońca Patryk Stępiński, prawy pomocnik Jakub Apolinarski czy lewy Michał Jakóbowski. Pierwsza trójka jeszcze jesienią grała w najwyższych ligach Cypru i Polski, a Jakóbowski dysponuje bardzo dużym, pierwszoligowym doświadczeniem.  
Kapitanem Warty jest związany z klubem od 2016 roku środkowy obrońca Bartosz Kieliba. Od czerwca 2019 trenerem pozostaje Piotr Tworek. 
 

KLUBOWE POWIĄZANIA 

Czwarty sezon w Warcie występuje Jakub Kiełb, który wcześniej grał m.in. w Chrobrym. W ubiegłym roku zdobył bramkę w zremisowanym 1:1 meczu obu drużyn. W tym sezonie ma dwa trafienia, ale w najbliższej serii dorobku nie poprawi, bo będzie pauzować za żółte kartki. Szansę na grę ma za to Serhiy Napolov (w Chrobrym w latach 2017-2018), który ostatnio pełni rolę zmiennika.
 

STADION

 
Stadion w Grodzisku Wielkopolskim, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Warta
fot. Warta Poznań 
 

Tagi

warta poznan   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#