POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest04.08.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem w Chojnicach

08.07.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ostatnio przed każdym meczem dodajemy, że jest bardzo ważny, ale trudno nie wspomnieć o tym także przed piątkowym pojedynkiem z Chojniczanką Chojnice. Chrobry gra z zespołem również broniącym się przed spadkiem, a w dodatku na jego terenie. Na dwa dni przed tą konfrontacją raport z obozu rywala. 

 
 

O KLUBIE

Od 2013 roku Chojniczanka nieprzerwanie występuje w pierwszej lidze i w tym czasie potrafiła zaistnieć. Sezon 2017/18 zakończyła na 3 miejscu, dwukrotnie doszła do ćwierćfinału Pucharu Polski, a był moment - z pierwszym miejscem po jesieni 2017 - że wymieniało się ją w kontekście poważnej walki o awans. Funkcjonowanie klubu składa się jednak ze wzlotów i upadków, a dla Chojniczanki ten gorszy czas nastał właśnie teraz, w siódmym sezonie. Obecnie drużyna jest przedostatnia w tabeli i musi walczyć o zachowanie pierwszoligowego bytu. 

BILANS SPOTKAŃ

Przed nami mecz nr 16. W dotychczasowych nieco lepiej wypadali chojniczanie, którzy zanotowali sześć zwycięstw. Pomarańczowo-Czarni konsekwentnie odrabiają te statystyczne straty: trzy ostatnie występy kończyły się ich zwycięstwami, kolejno 2:0, 2:1 i 1:0. W wygranym 2:1 spotkaniu pierwszą bramkę zdobył obecny kierownik głogowskiej drużyny Damian Sędziak, a decydującą już w 90 minucie obrońca Michał Michalec. W tym z 1:0 (runda jesienna tego sezonu) zwycięskie trafienie zaliczył z rzutu karnego kolejny z obrońców Michał Ilków-Gołąb. Ogółem bilans Chrobry-Chojniczanka przedstawia się następująco: 4 - 5 - 6. 

FORMA

Zespół zajmuje przedostatnie miejsce, ale o ile ostatnie Wigry Suwałki już odpadły, o tyle Chojniczanka jeszcze walczy. W tym roku ta walka układa się różnie. Nie licząc ostatniej kolejki, w dziewięciu wcześniejszych grach trzykrotnie wygrała, dwa razy zremisowała, a cztery przegrała. Gdy jednak rozgrywki zaczęły wkraczać w decydującą fazę, nastąpił jakby lekki zryw. Od trzech spotkań drużyna trenera Zbigniewa Smółki jest niepokonana, a w tym ostatnim - które w powyższym zestawieniu pominęliśmy - po raz pierwszy w 2020 roku zagrała na swoim stadionie. W powrocie do siebie Chojniczanka może upatrywać szansy, bo przed nią trzy domowe występy i w teorii większa szansa na znaczne poprawienie dorobku. 
 

O KADRZE

Z pewnością Chojniczanka nie ma składu, o którym można byłoby powiedzieć, że wpisuje się w walkę o utrzymanie. W bramce Radosław Janukiewicz, w obronie dobrze nam znany Seweryn Michalski, w pomocy po bokach Aleksander Jagiełło, Aghvan Papikyan czy bardziej w środku pełniący funkcję kapitana Tomasz Mikołajczak. Dodatkowo z przodu drugi w kolejności najlepszy strzelec ligi, mający 13 trafień na koncie Mateusz Kuzimski. Niektórzy zawodnicy są po trzydziestce i właśnie oni - śladem Arkadiusza Piecha w Odrze Opole - w trudnych momentach potrafią wziąć coś cięższego na swoje barki. Chojniczanka w trzech ostatnich kolejkach zdobyła siedem punktów, strzelając pięć goli, z czego trzy zdobyli 34-letni Janusz Surdykowski oraz 32-letni Tomasz Mikołajczak. Mikołajczak ma zresztą ponad 200 gier w barwach klubu z Chojnic i trochę szkoda, że po stronie Chrobrego zabraknie zbliżającego się do 250 występu Michała Michalca. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Na pierwszy plan wysuwa się osoba Damiana Piotrowskiego, który pochodzi z Głogowa, już przed laty grał w Chrobrym, ale z czasem kariera poprowadziła go do Chojnic. W Chojniczance spędził półtora roku, a w jednym z meczów z Chrobrym, wygranym przez "Chojnę" 3:0, zdobył dwie bramki. Chciałoby się tu dodać, że czas na to samo, ale już po innej stronie.
W Chojniczance są za to Seweryn Michalski i Łukasz Zejdler, którzy jeszcze kolejno w 2018 i 2019 roku występowali w Głogowie. Zejdler nie zawsze wychodzi w podstawowej jedenastce, za to Michalskiego należy się w niej spodziewać.  
Być może nie wszyscy wiedzą, ale z Chrobrym związany był też trener Chojniczanki Zbigniew Smółka. W sezonie 2004/05 bronił w głogowskiej drużynie, a z czasem - również jeszcze w czasach trzeciej ligi - był jednym z kandydatów na trenera. 

STADION

fot. mkschojniczanka.pl 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#