POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.07.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Ratajczak: mocni jako grupa

26.07.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Do ostatniego meczu czekaliśmy, by porozmawiać z Jarosławem Ratajczakiem. To on w sierpniu, po dwóch kolejkach z dwiema porażkami i 0:6 w bramkach, powiedział: "zapewniam, że Chrobry nie spadnie i z czasem będziemy w tabeli w jej drugiej części". Wtedy mogło to zabrzmieć jako słowa z obowiązku. Po długim czasie okazuje się, że wiedział, co mówi, a on i cała drużyna wzięli za to pełną odpowiedzialność.

- W pewnym momencie chyba wszyscy nas skreślili. Chyba tylko my w klubie, zawodnicy, trenerzy, ludzie w nim pracujący, wierzyliśmy w sezon zakończony happy endem - mówi teraz, po jedenastu miesiącach, obrońca Chrobrego. - Mówiłem, że Chrobry na pewno nie spadnie, wiedząc jaki ma potencjał, jakich ma zawodników i jakich ma pracujących w klubie ludzi, bo to zasługa całego klubu. Na podstawie tego cały czas robiliśmy swoje, nic nie zmienialiśmy. Już jesienią mieliśmy okresy dobrej gry, a ta runda pokazała, że jesteśmy drużyną, która nie powinna bronić się przed spadkiem.

Z drużyny, która broniła się przed spadkiem Chrobry stał się zespołem mogącym awansować do baraży o Ekstraklasę. Gdy w 71 minucie Michał Ilków-Gołąb strzelał na 0:1, Chrobry przez moment w nich był. W 73 minucie takim samym golem w swoim spotkaniu odpowiedziała Termalica i ostatecznie obroniła tym barażowe miejsce. 
- Nie myśleliśmy o tym i w szatni rozmów na ten temat nie było. Chcieliśmy po prostu każdy mecz wygrywać i w każdym udowadniać ciężką pracę, którą wykonaliśmy. Udowadniać, że Chrobry to bardzo dobra drużyna, z którą wszyscy muszą się liczyć. Robiliśmy swoje do samego końca, a wynik Termaliki znaliśmy tylko do przerwy. O końcowym dowiedzieliśmy się, gdy sami skończyliśmy - tłumaczy "Rataj".

Chrobry sezon kończy więc na siódmej pozycji, która i tak jest dla klubu drugą najlepszą w historii.
Ratajczak. - To była bardzo dynamiczna runda z częstymi meczami, ale wytrzymaliśmy to, bo byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Pokazaliśmy wszystko to, co mamy najlepsze. Pokazaliśmy jako grupa, a nie jako jednostki, że jesteśmy bardzo mocni. W tej grupie każdy, kto wskakiwał do składu, grał bardzo dobrze. Nie było żadnego meczu, w którym ktoś nas zdominował, a wiele wygraliśmy. Mam nadzieję, że wszyscy zostaną. Zostawiliśmy dużo sił, walczyliśmy, więc przyznam szczerze, że czekamy na urlopy. Od niedzieli wszyscy się rozjeżdżamy w swoje strony. Zasłużyliśmy na nie. 

Plany urlopowy Jarka Ratajczaka?
- Zostaję w Polsce i wraz z rodziną wyjadę nad polskie morze - kończy piłkarz Pomarańczow-Czarnych, który w tym sezonie zagrał w 19 meczach. 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#