Dzisiaj jest14.08.2020

F1L: 2 miejsce za rundę, 7 za sezon

26.07.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Na koniec sezonu Chrobry był blisko zrównania się z najlepszym wynikiem w swojej historii - szóstym miejscem z 2016 roku, ale siódme to i tak jeden z trzech najlepszych rezultatów. Dodatkowo został poparty "wicemistrzostwem" tego roku. W klasyfikacji za tę część sezonu Pomarańczowo-Czarni mają tyle samo punktów, co pierwsza w tej tabeli i tabeli ogólnej Stal Mielec (29).

Ostatnia kolejka była taka, jak cały ten niesamowity sezon. Widać to na przykładzie rywalizacji o szóstkę. Kapitan Michał Ilków-Gołąb strzelający w 71 minucie z rzutu karnego dał Chrobremu na moment miejsce barażowe. Remisująca jeszcze wtedy Termalica po chwili zrobiła niemal to samo. W 73 minucie kapitan Piotr Wlazło też strzelił z karnego i to niecieczanie powrócili na szóstą pozycję. Ilków-Gołąb i Wlazło mają nawet podobną liczbę goli, kolejno 8 i 9.

Ligę w tym sezonie wygrywa Stal Mielec, bo gdy ona w ostatnich dwóch kolejkach osiągnęła 3:0 oraz 4:1, liderujące wcześniej Podbeskidzie 0:1 i 0:1. Opuszcza ją za to Olimpia Grudziądz, która już przed okońcową serią otwierała strefę spadkową. Remis z Sandecją nic jej nie dał (w pierwszej połowie Ricky van Haaren nie wykorzystał jedenastki) i mający swojej wewnętrzne problemy klub po roku obecności na zapleczu wraca do drugiej ligi.

Do rozegrania pozostały jeszcze baraże i w Fortuna 1 Lidze i 2 Lidze, ale większość ligowców może oczekiwać kolejnego sezonu. Już wiadomo, że liga będzie z Arką Gdynia, Koroną Kielce, ŁKS-em Łódź czy Widzewem Łódź, więc jest na co czekać. Inauguracja w ostatni weekend sierpnia.