POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest20.09.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Djurdjević: dla nas dopiero się zaczyna

10.08.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Jesteśmy klubem, który nie może popełnić zbyt wielu błędów, więc tak jak podczas dwóch ostatnich okienek nowi piłkarze muszą być wartościowi. Trzeba więc zachować spokój. Wiemy, że ten rynek dla nas dopiero się zaczyna - mówi na starcie przygotowań trener Chrobrego Ivan Djurdjević. W poniedziałek Pomarańczowo-Czarni przeszli badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, których wyniki zadecydują o możliwości podjęcia po dwutygodniowej treningów w pełnej grupie. 

Jak będą wyglądać najbliższe dni przygotowań?
Teraz istotne są badania. Chcieliśmy od nich zacząć, żeby później z tego wszystkiego się nie wycofać, dlatego przeprowadzono je w poniedziałek rano. Jeśli wyniki będą dobre, zaczniemy przygotowania według normalnego planu. Po kilku dniach czeka nas mecz z Cracovią, który w związku z pozostającym do niego czasem potraktujemy jak sparing. Chcieliśmy dać drużynie dwa tygodnie wypoczynku, bo jest on dla nas o wiele ważniejszy. Wiemy, że da świeżość na przygotowania i cały sezon, który jest i będzie bardzo specyficzny. Po tym spotkaniu jeszcze tylko jedna gra wewnętrzna i zaczniemy ligę. Powiedzmy, że z marszu. Nie ma mowy o wielkich przygotowaniach, bo na to nie ma czasu. Chcemy, żeby zespół przygotował się do pierwszego wysiłku. Rytmu będziemy szukać już w trakcie ligi. To wszystko, z czym spotykaliśmy i mierzyliśmy się wiosną.

Będzie czas, aby choć trochę popracować nad samym meczem z Cracovią?
Wszystkie nasze modele, jeśli chodzi o przygotowanie do meczu, zostaną zachowane. Do każdego spotkania, czy to liga, czy sparing, przygotowujemy się bardzo poważnie. Okres jest jednak specyficzny. Cracovia też poniekąd rusza z marszu, bo odwołano mecz o Superpuchar Polski, więc i dla niej to trochę eksperymentalny występ. 

Kilku zawodników opuściło klub. Któregoś będzie najbardziej brakować?
To piłka nożna i trzeba znać realia, w których pracujemy, Chrobry jest klubem, w którym - po dobrym sezonie, jaki był na końcu -  nie udaje się utrzymać zawodników. Tak jest w piłce, nie tylko w Chrobrym, zawsze ktoś odchodzi. Zawsze też żałuje się odejść. Jeśli z kimś pracuje się przez jakiś czas, szczególnie w naszej drużynie, w której więzi były bardzo mocne, to pozostaje pustka. Takie są realia i trzeba znaleźć nowych zawodników. Każdemu z odchodzących życzymy wszystkiego dobrego i bardzo dziękujemy za to, co dali zespołowi. To był wyjątkowy sezon, z wieloma fajnymi momentami, i to pozostanie w pamięci. 

Byliście przygotowani na te odejścia?
Chrobry jest drużyną, która odbudowuje zawodników i nam się to udało, więc siłą rzeczy należało się tego spodziewać. Miłosz Kozak i Szymon Drewniak wracali do klubu po różnych przejściach. Adrian Benedyczak i Krzysztof Kubica mieli tutaj natomiast udane przejścia do seniorskiej, więc w klubie chciano, aby zostali. Michał Szromnik odchodzi do Śląska, czyli zalicza awans. Z tego pozostaje się cieszyć i do zobaczenia na szlaku.

Daje pan sobie jakiś deadline, jeśli chodzi o dobudowanie kadry?
To nie jest łatwe i to nie nastąpi dziś czy pojutrze. Wiemy, że ten rynek dla nas dopiero się zaczyna. Jak to się mówi - pierwsza fala zawodników mających dłuższą przerwą i niemogących się załapać. Jest też cały wrzesień i wydłużone okienko. Nie chcemy się zapychać i szukać szybko tylko znaleźć tych, których naprawdę nam potrzeba, których ta grupa - uważamy, że dobra - potrzebuje. Pewne rzeczy same się układają w życiu. Trzeba zachować spokój i trzeba podejmować odpowiednie decyzje, aby ten zespół dobrze funkcjonował. Jesteśmy klubem, który nie może popełnić zbyt wielu błędów, więc tak jak podczas dwóch ostatnich okienek nowi piłkarze muszą być wartościowi. Dlatego ten spokój musimy mieć na uwadze. 

Na jakich pozycjach spodziewać się nowych piłkarzy?
Na tych, z których zawodnicy odeszli. Patryk Bryła może uzupełnić lukę po Miłoszu Kozaku, więc celujemy w środek pola za Szymona Drewniaka i Krzysztofa Kubicę czy pozycję bramkarza. Może jeszcze będzie okazja pozyskać kogoś wartościowego, więc nie można się zamykać.

Jeśli wyniki będą dobre, wszyscy obecni piłkarze mogą zacząć przygotowania?
Mateusz Machaj jest zdrowy, Michał Michalec też. Wszyscy są gotowi, na nikogo nie trzeba czekać, więc pod tym względem mamy spokój. 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#