Dzisiaj jest20.09.2020

ChG II: 7 zwycięskich minut

12.08.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Cierpliwie wyczekali i w końcówce zaatakowali. Od 83 minuty rezerwy Chrobrego zdobyły trzy bramki i dzięki temu pokonały Apis Jędrzychowice 3:0 w trzeciej kolejce Koleje Dolnośląskie 4 Ligi.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się na bezbramkowym remisie - dla głogowian drugim z rzędu. Tak upłynęła pierwsza odsłona. W drugiej Pomarańczowo-Czarni posiadali optyczną przewagę, ale groźne, choć nieliczne strzały oddawali i jedni, i drudzy. Po stronie głogowian próbowali Konrad Grzymisławski i Adrian Marciniak, lecz w obu sytuacjach dobrze zachował się golkiper gości.

Cierpliwość popłaciła. I dobre zmiany. W 63 minucie na boisku pojawił się Seweryn Dybizbański, który w 83 minucie dał prowadzenie. Dodatkowo 120 sekund później wywalczył rzut karny, co na bramkę zamienił Wiktor Kobiela. Z kolei w 60 minucie trener Jakub Wolny na boisko wprowadził Adriana Marciniaka. Ten 17-latek już w doliczonym czasie ustalił rezultat pojedynku.

Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie Chrobry może szykować się na jeden z najtrudniejszych meczów. W sobotę o godz. 17.00 zmierzy się na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra.

CHROBRY II GŁOGÓW - APIS JĘDRZYCHOWICE 3:0 (0:0)
1:0 Dybizbański 83
2:0 Kobiela 85
3:0 Marciniak 90

CHROBRY II: Szafer - Staszkowian, Iwanowicz (46 Mól), Wawrzyniak, Jandziak (60 Dybizbański), Kobiela, Siudak, Grzymisławski, Flis, Boksiński (63 Boksiński), Pietrzczyk.

APIS: Smołuch - Woźniczka, Krzesiński, Woźny, Rissmann (65 Bystryk), Rachański, Machowski (88 Grajek), Ciupka, Piechno, Kościuk, Liszka.

ŻÓŁTE KARTKI: Grzymisławski, Kobiela - Machowski, Rissmann.