Dzisiaj jest03.12.2021

Remis w Lubinie. Jedna połowa dla Zagłębia, druga dla Chrobrego

04.09.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Na niecały tydzień przed kolejnym ligowym meczem Chrobry zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Wyrównującą bramkę dla Pomarańczowo-Czarnych zdobył z rzutu karnego Oliver Praznovsky.

W Chrobrym po raz pierwszy zagrał Tomasz Cywka. Poza kadrą pozostali za to trenujący obecnie indywidualnie Damian Piotrowski i przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19 Kacper Bieszczad.

W pierwszej połowie gospodarze wyraźniej zaznaczyli swoją przewagę. Mieli więcej okazji, ale przede wszystkim znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce. Głogowska defensywa długo była skuteczna w swoich działaniach i zabrakło jej niewiele, bo jedyną bramkę Zagłębie zdobyło niemal równo z gwizdkiem. Adama Makuchowskiego pokonał wtedy Łukasz Poręba. Po stronie Pomarańczowo-Czarnych raz groźniej z kilkunastu metrów przymierzył Mikołaj Lebedyński, lecz piłka nie zmierzała w światło bramki.

Częściej do głosu Chrobry dochodził w drugiej połowie. Próbowali Damian Kowalczyk, dwukrotnie Patryk Bryła czy Maksymilian Banaszewski i rywale mogli czuć zagrożenie. I tym razem - mimo tego - wynik długo nie ulegał zmianie. Do 82 minuty. Wtedy w pulu karnym faulowano Maksymiliana Banaszewskiego, a z jedenastu metrów trafił Oliver Praznovsky. Zaraz potem głogowianie mogli przechylić szalę na swoją stronę, bo w jednej akcji trzykrotnie uderzali na bramkę przeciwnika, a zaczęło się od pojedynku Damiana Kowalczyka sam na sam z bramkarzem. Swoich szans nie wykorzystało też Zagłębie, choć w tej odsłonie pod tym względem brylował Chrobry, i skończyło się na 1:1. Jedna połowa dla Zagłębia, druga dla Chrobrego, więc jest sprawiedliwie.

Remis z trzecim zespołem Ekstraklasy to dobry i optymistyczny wynik, ale powodów do zadowolenia byłoby więcej, gdyby nie zdarzenie z początku drugiej części. W pojedynku główkowym w powietrzu najbardziej ucierpiał Przemysław Stolc, który musiał zostać przetransportowany do szpitala. Trzymaj się, Przemek!