Dzisiaj jest20.09.2020

ChG II: bramka na wagę zwycięstwa

05.09.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Bramka Seweryna Dybizbańskiego dała rezerwom Chrobrego zwycięstwo w czwartoligowym meczu ze Spartą Grębocice. Głogowianie zakończyli swój występ na wygranej 1:0.

Zaczęło się pechowo, bo w 13 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Wiktor Kobiela. Jego strzał obronił Damian Tyźlik. Kobiela zrehabilitował się w drugiej połowie. To po jego podaniu w 47 minucie Seweryn Dybizbański skierował piłkę do bramki.

Po zdobyciu gola Pomarańczowo-Czarni mieli więcej okazji na podwyższenie prowadzenia, ale to się nie udało. W 70 minucie czerwoną kartką ukarano faulującego Łukasza Szuszkiewicza ze Sparty, lecz mimo gry w przewadze zespół trenera Jakuba Wolnego do końca musiał się pilnować. Ostatecznie wygraną dowiózł do ostatniego gwizdka, a to jego drugie zwycięstwo z rzędu w Koleje Dolnośląskie 4 Lidze.

Następny mecz w sobotę 12 września. O godz. 15.00 Chrobry zagra u siebie ze Spartą Rudna.

Sparta Grębocice - Chrobry II Głogów 0:1 (0:0)
0:1 Dybizbański 47

Chrobry: Szafer - Staszkowian, Wawrzyniak, Jandziak, Kobiela, Marciniak (70 Boksiński), Grzymisławski (78 Galas), Dybizbański, Antochów, Mól, Jóźwiak.

ŻÓŁTE KARTKI (Chrobry II): Wawrzyniak, Jóźwiak, Boksiński, Antochów.