Dzisiaj jest20.09.2020

Weekend młodzieży

07.09.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Sprawdzamy, jak w ostatni weekend poszło juniorskim zespołom Chrobrego Głogów z lig wojewódzkich.

Czwarte zwycięstwo w czwartym występie zanotował Chrobry U-18. Pomarańczowo-Czarni po pierwszej połowie prowadzili z Parasolem Wrocław 1:0 po bramce Gracjana Antkowiaka. Po przerwie prowadzenie podwyższyli. Kolejne trafienie dołożył Antkowiak, padł też gol samobójczy, a głogowianie wygrali 3:1. To była ich pierwsza stracona bramka, lecz bilans cały czas przedstawia się bardzo dobrze (24:1).
- Cieszy postawa mentalna zespołu, ich podejście, organizacja i ambicja - chwalił trener Sebastian Górski. -  Ci chłopcy dają mi wiarę i motywację. Widać, że im zależy. Cieszy też, że pomimo wąskiej kadry spowodowanej licznymi przesunięciami każdy z zawodników chce codziennie udowadniać swoją wartość. W każdym spotkaniu chcemy narzucać swój ofensywny styl gry bez względu na osiągane rezultaty, choć cieszy, że obie rzeczy idą w parze. Tym razem rywal pokazał bardzo dobrą organizację gry w defensywie, widać, że analizowali naszą grę i uważnie bronił dostępu do własnej bramki. Nie zapominamy jednak, że szkolenie to proces, a my jesteśmy na ważnym jego etapie, który dopiero się rozpoczyna. Chcemy wykorzystywać każdą jednostkę treningową aby podnosić swoje umiejętności. Patrząc na codzienną postawę naszych zawodników jestem dobrej myśli.

CHROBRYU-18 - PARASOL: ZOBACZ ZDJĘCIA

Duże emocje w końcówce towarzyszyły spotkaniu Chrobrego U-19 z Miedzią Legnica. Długo utrzymywał się remis 1:1, ale w 88 i 90 minucie bramki zdobyli legniczanie i to oni cieszyli się z kompletu punktów.

Wysoko wygrywa Chrobry U-17 w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Po dwóch golach Eryka Pieczarki, jednym Alberta Zarównego oraz Michała Niedzieli głogowska drużyna zakończyła swoje spotkanie na 4:0.

CHROBRY U-17 - GÓRNIK: ZOBACZ ZDJĘCIA

Chrobry U-16 pokonał Karkonosze Jelenia Góra 2:1, a w CLJ U-15 spotkanie z FC Wrocław Academy zakończyło się na bezbramkowym remisie.