POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Torpedinios i Maroko wygrały Ligę Osiedlową ChG

24.09.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


FC Maroko w kategorii U-12 i FC Torpedinios w kategorii U-16 - te podwórkowe drużyny wygrały Ligę Osiedlową Chrobrego Głogów. Trzymiesięczną rywalizację na osiedlowych boiskach zakończyły finały na stadionie Chrobrego jako 4. edycja „Z Boiska na Stadion”. 

Piłkarską Ligę Osiedlową zainaugurowano w czerwcu w ramach prowadzonego projektu Trener Osiedlowy z bezpłatnymi zajęciami na przyszkolnych boiskach. Wtedy jeszcze ze względów bezpieczeństwa nie można było organizować większych imprez sportowych, więc najmłodszym zaproponowaliśmy inną formę aktywności. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw rozegrano fazę zasadniczą, z tabelą i terminarzem na ponad dwa miesiące. Po cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do finałów.
 

Wielki finał Ligi Osiedlowej Chrobrego odbył się w środę na stadionie przy Wita Stwosza. Kategorię U-12 wygrali chłopcy z FC Maroko. To drużyna, która reprezentowała boisko przy szkole podstawowej nr 12. Miała trójkę trenerów, najpierw Klaudię Zawadzką i Aleksandrę Drewniak, ale do finałów przygotowywał ją już Tomasz Stolarek. W tabeli zajęła drugie miejsca z taką samą liczbą punktów, jak Chrobry - 24. Obie ekipy wygrały swoje półfinały i zmierzyły się ze sobą po raz trzeci. Dwa wcześniejsze spotkania były bardzo wyrównane i w obu padł remis. Tym razem lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy Maroko. Po trafieniach Krystiana Janickiego, swojego najlepszego snajpera Marcina Nowickiego i Alaksandra Karwatki wygrali 3:2 i można powiedzieć, że są nieoficjalnymi mistrzami Głogowa.  
 


FC Maroko: Krystian Janicki, Marcin Nowicki, Jakub Nocoń, Aleksander Karwatka, Filip Kurczewski, Bartosz Ciesielski, Michał Kruczewski, Bartosz Ciesielski, Filip Kurczewski, Oliwier Stefaniak, Tomasz Żylewicz

  
Ciekawe są losy zespołu FC Torpedinios - zwycięzcy w U-16. To jedna z drużyn, która zgłosiła się w ostatniej chwili, była spoza projektu Trener Osiedlowy i sama się pilnowała, by mieć skład na każdą kolejką i do każdej być dobrze przygotowaną. Nie zniechęciła się po trudnym początku (4:7 z Manhattanem) i w tabeli zajęła drugie miejsce. W półfinale jednak znów trafiła na Manhattan i wydawało się nawet, że znów nie przejdzie tych rywali. Na chwilę przed końcem przegrywała 2:4. W ostatniej sekundzie doprowadziła do wyrównania i rzutów karnych, w których poczuła się pewnie zwyciężając 2:0. W finale poszła za ciosem, pokonując głównego faworyta - FC Nosocice - 2:0 po golach Konrada Urbaniaka i Kacpra Dembeka. Tym samym Torpedinios stali się jedynym zespołem pokonującym Nosocice i triumfatorem całych rozgrywek. 
 


FC Torpedinios: Gracjan Stępień, Marcel Mazur, Kacper Dembek, Bartosz Śmietana, Konrad Urbaniak, Maciej Waligóra, Filip Biedak, Eryk Szynka, Szymon Stachów, Wojciech Anderko

 
Najlepszych nagrodzono pucharami, medalami, klubowymi gadżetami i bonami do Partnera Technicznego klubu - Ziny. Indywidualne nagrody trafiły do najlepszych strzelców (Marcin Nowicki z FC Maroko zdobył 28 bramek i Łukasz Gnap z FC Nosocic z robiącą wrażenie liczbą 67 goli), ale też do Michała Kruczewskiego, Aleksandra Białka, Gracjana Stępienia oraz jedynej dziewczyny w finałach - Małgorzaty Jankowiak. 

Półfinały U-12
Chrobry - FC Koleja 7:1
Kacper Kinowski x4, Kacper Szczyrek, Bartosz Radoła - Paweł Antczak

FC Maroko - Głogów 7:4
Krystian Janicki x4, Marcin Nowicki x2, Alaksander Karwatka - Jakub Milke x2, Patryk Mularczyk x2

Półfinały U-16
FC Nosocice - Parkowcy 8:3
Bartosz Kubski x3, Łukasz Gnap x2, Maciej Stachowiak x2, Bartosz Urbanowicz - Alan Grombik x2, Piotr Biliński

FC Torpedinios - Manhattan 4:4 k. 2:0
Gracjan Stępień x2, Konrad Urbaniak, Maciej Waligóra - Oliwier Chyży x2, Eryk Furman, Szymon Uchryńczuk

Mecz o 3 miejsce U-12
FC Koleja - Głogów 3:6
Filip Jurcewicz x2, Paweł Antczak - Jan Klimczak x3, Jakub Milke x2, Wiktor Glapiak

Mecz o 3 miejsce U-16
Parkowcy - Manhattan 2:9
Alan Grombik x2 - Oliwier Chyży x4, Paweł Heerbik x3, Eryk Furman, Szymon Uchryńczuk

Finał U-12
FC Maroko - Chrobry 3:2
Krystian Janicki, Aleksander Karwatka, Marcin Nowicki - Maciej Rosa, Kacper Kinowski

Finał U-16
FC Nosocice - FC Torpedinios 0:2
Konrad Urbaniak, Kacper Dembek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i trenerom! W przyszłym roku mamy nadzieję spotkać się w nowym sezonie Ligi Osiedlowej Chrobrego. 
Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#