Dzisiaj jest24.10.2020

ChG II: pewne trzy punkty. 6:1 z Kuźnią

11.10.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Rezerwy Chrobrego z pewnym zwycięstwem w Koleje Dolnośląskie 4 Lidze. Pomarańczowo-Czarni pokonali Kuźnię Jawor 6:1 i to druga tak wysoka wygrana w tym sezonie. Wcześniej takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie z Odrą Ścinawa.

Chrobry prowadził od 17 minuty, a podanie wzdłuż bramki od Przemysława Siudaka wykorzystał wtedy Olaf Zygmunt. W 36 minucie wynik podwyższył wychodzący sam na sam Siudak i ta połowa zakończyła się na dwubramkowym prowadzeniu. Dobre sytuacje mieli jeszcze Miłosz Jóźwiak i po stronie Kuźni Kacper Chudzik, ale w obu piłka nie zmierzała w światło bramki.

Groźnie zrobiło się na początku drugiej odsłony. W 54 minucie sędzia podyktował rzut karny, który na kontaktowego gola zamienił Emilian Borek. Na szczęście głogowianie niewiele sobie z tego zrobili i pewnie ruszyli z akcjami. W tej połowie mieli ich więcej, więc kolejne bramki dołożyli Maksym Iwanowicz po wrzutce Przemka Siudaka z rzutu rożnego, za sprawą pięknego uderzenia z dystansu Miłosz Jóźwiak, Wiktor Kobiela i Kacper Staszkowian.

Chrobry pozostaje na pozycji wicelidera. W środę o godz. 19.00 w zaległym spotkaniu podejmie Orkana Szczedrzykowice i stanie przed szansą zmniejszenia straty do lidera do trzech punktów.

Chrobry II Głogów - Kuźnia Jawor 6:1 (2:0)
1:0 Zygmunt 17