Dzisiaj jest25.11.2020

ChG II: jakby był ostatni

28.10.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Już w 2 minucie stracili bramkę, ale wraz z upływem czasu zaczęli grać tak, jakby to był ich ostatni mecz na jakiś czas. Strzelili cztery bramki i dążyli do kolejnych. Ostatecznie Chrobry II - Orkan Szczedrzykowice 4:1 w zaległym meczu Koleje Dolnośląskie 4 Ligi.

Zaczęło się źle, bo już w 2 minucie lukę w bramce znalazł były zawodnik Chrobrego Sebastian Burda i z dystansu umieścił piłkę w środku. Pomarańczowo-Czarni cierpliwie poczekali na swoją szansę. Tę w 36 minucie w zamieszaniu wykorzystał Kacper Staszkowian. Jeszcze w tej części dobrze zza szesnastki przymierzył Przemysław Siudak, ale bramkarz Orkana wykazał się refleksem i po pierwszych 45 minutach mieliśmy remis.

Chrobry bardzo dobrze rozegrał drugą część. Pod względem ofensywnym właściwie tylko on istniał na boisku i za to został nagrodzony. W 59 minucie bardzo dobrze przed polem karnym zachował się Przemysław Siudak, uwalniając się spod opieki i pokonując golkipera gości z kilkunastu metrów. Po 180 sekundach wynik podwyższył Wiktor Kobiela (to drugie z rzędu 180 sekund głogowian z dwoma golami) i ten sam zawodnik w 70 minucie dołożył kolejne trafienie.

Chrobry ambitnie dążył do kolejnych bramek, ale skończyło się na 4:1, co jest piątą z rzędu wygraną drużyny. W tej serii zdobyła ona 20 bramek, a straciła tylko cztery. Tym samym zrównała się w liczbie punktów z liderującymi Karkonoszami Jelenia Góra. Karkonoszę mają jednak o jedno spotkanie mniej - 4 listopada zmierzą się z Gryfem Gryfów Śląski, a wcześniej z tym zespołem zagrają Pomarańczowo-Czarni (mecz w Gryfowie odbędzie się w sobotę 31 października o godz. 14.00).

CHROBRY II GŁOGÓW - ORKAN SZCZEDRZYKOWICE 4:1 (1:1)