POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest25.11.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

600 zajęć, 80 meczów

31.10.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Piąta, najtrudniejsza do przeprowadzenia edycja projektu Trener Osiedlowy dobiegła końca. Za nami sześć miesięcy bezpłatnych zajęć na przyszkolnych boiskach. 

Tegoroczna edycja była zdecydowanie najtrudniejsza do przeprowadzenia ze względu na pandemię. Mimo licznych obostrzeń udało się rozpocząć projekt z miesięcznym opóźnieniem, w maju. Pierwsze zajęcia przeprowadzano w ograniczonych grupach z koniecznością wcześniejszych zapisów. Pokazały one jednak, że potrzeba aktywności na świeżym powietrzu wśród dzieci i młodzieży jest duża.
- Po jednych zajęciach z boiska schodziliśmy cali przemoknięci, ale po takiej przerwie padający deszcz był bez znaczenia - mówił jeden z trenerów Mirosław Gaczyński, który pod swoją opieką miał boisko przy szkole podstawowej nr 12.

Projekt był realizowany według dobrze znanego schematu. Bezpłatne zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym odbywały się na ośmiu boiskach. Na każdym trzy razy w tygodniu. Nie brakowało przy tym integracyjnych wyjść na mecze piłkarzy Chrobrego, baseny i innych grupowych aktywności. Na przykład wycieczkę rowerową połączoną ze wspólnym grillowaniem zorganizowano dla grupy uczęszczającej na boisko przy SP 8.

W odróżnieniu od poprzednich lat, ze względów bezpieczeństwa nie organizowaliśmy dużych imprez o charakterze ogólnomiejskim. Postanowiliśmy jednak stworzyć piłkarską Ligę Osiedlową Chrobrego Głogów z protokołami meczowymi, punktami za zwycięstwa i remisy, tabelą, a nawet żółtymi kartkami. Młodzież formowała się w drużyny osiedlowe, którym nadawała wymyślne nazwy i przystąpiła do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych (U-12 i U-16). Spośród trzynastu, które rozpoczęły zmagania w lidze, po serii kilkunastu kolejek najlepszych osiem awansowało do finałów na stadionie Chrobrego. Puchary Ligi Osiedlowej 2020 zdobyli młodzi zawodnicy z FC Maroko i FC Torpedinios. 

Przez sześć miesięcy trwania projektu przeprowadzono prawie 600 zajęć, a w Lidze Osiedlowej rozegrano 80 meczów. 

Prowadzony przez Chrobrego Głogów projekt Trener Osiedlowy był finansowany przez Gminę Miejską Głogów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#