POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest24.11.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Powrót do korzeni. APN z Ligą Wewnętrzną

10.11.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne




Dla najmłodszych zespołów klubu w kategoriach od U-6 do U-11 utworzono Ligę Wewnętrzną Chrobrego Głogów. Pierwsza kolejka odbyła się w sobotę na boisku na osiedlu Piastów - tak zwanym Puchatku. 

W okresie wakacyjnym Chrobry pod patronatem Akademii Piłki Nożnej prowadził Ligę Osiedlową dla uczestników projektu Trener Osiedlowy. Do rywalizacji przystąpiły drużyny podwórkowe i choć walczyły o udział w finałach, a w nim o rzeczowe nagrody, chodziło o zabawę i aktywność w trudnych czasach. W projekcie APN nacisk kładzie się też na wymiar szkoleniowy. 
- Dzieci w tych kategoriach wiekowych powinny grać jak najwięcej z jak największą formą rywalizacji. Stąd umożliwienie im takiej weekendowej gry, bo już w najbliższą sobotę przeprowadzimy drugą kolejkę. To mają być rozgrywki ligowe, choć w ogóle nie przywiązujemy w nich uwagi do wyników i kształtu tabeli - powiedział trener koordynator Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Grzegorz Nowak. 

Najmłodsi wychowankowie powymyślali nazwy dla swoich drużyn, jak „Złoci Chrobry”, „Nieźle Namieszamy” czy „Supermani”. W dwóch kategoriach wiekowych (grupa młodsza i starsza) wystartowało 17 takich teamów. Grają, dobrze się bawią, a trenerzy świadomie dają im dużo swobody. 
- Taki jest cel. W tym pilotażowym projekcie chcieliśmy wrócić do korzeni, do tak zwanej gry ulicznej, gdzie dzieciaki rywalizowały bez wskazówek trenerów, wykorzystując swoją dużą kreatywność. Nie chcemy, aby nasi trenerzy ingerowali w ustawienie tych zawodników, ewentualnie w grę wchodzą tylko jakieś małe korekty. Chcemy dać im jak największą swobodę - dodaje trener Grzegorz Nowak.

Druga kolejka Ligi Wewnętrznej Chrobrego w sobotę od godz. 9.00 pod „balonem” przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Chrobry. 

Chrobry TV



więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#