POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest25.11.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Zagłębiem

20.11.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę o godz. 17.00 w Sosnowcu 17. w historii mecz Chrobrego z Zagłębiem. Na dzień przed więcej informacji o naszym przeciwniku.

 
 

Wyniki poniżej stanu

Zagłębie po 12 kolejkach ma 8 punktów i zajmuje 16 miejsce. Jego wyniki są poniżej oczekiwań. Dwa razy wygrało po 3:0, ale miało to miejsce na początku września i października. Te wygrane rozdzielane są porażkami i remisami. W dodatku, w ostatnich pięciu kolejkach zdobyło tylko jedną bramkę, która i tak nie dała choćby punktu. Do sobotniego meczu przystąpi więc z problemami.
- Po kilku tłustych latach ostatnie dwa są bardzo chude i stąd te emocje. Uważam bowiem, że obecny zespół jest najsilniejszy na poziomie I ligi, jaki mieliśmy - powiedział na łamach gol24.pl prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski. 

Dudek, Dębek, Moskal

Osiągane rezultaty skłoniły klub do podjęcia decyzji o zmianie trenera. Zagłębie pod tym względem cały czas szuka optymalnego dla siebie rozwiązania. W ciągu niespełna 13 miesięcy Chrobry zagra po raz trzeci z Zagłębiem i rywalami po raz trzeci pokieruje inny szkoleniowiec. Jesienią 2019/20 był nim Dariusz Dudek (Chrobry wygrał 3:0), wiosną Krzysztof Dębek (2:0 dla Chrobrego), a teraz będzie Kazimierz Moskal, który do tej pory poprowadził zespół tylko w dwóch spotkaniach.

Przeciwko Chrobremu po raz piąty

Dla trenera Kazimierza Moskala będzie to piąty mecz przeciwko Chrobremu z pozycji ławki. Jako szkoleniowiec ŁKS-u Łódź, jego zespół wygrał oba spotkania (1:0 i 2:0), natomiast w roli trenera GKS-u Katowice mecz ligowy zakończył się remisem 1:1, a Pucharu Polski wygraną Pomarańczowo-Czarnych 2:1.

Wyrównany bilans

Ogółem Chrobry zagra w lidze z Zagłębiem po raz 17. Do lipca bilans był bardzo wyrównany (sześć zwycięstw Chrobrego, sześć Zagłębia, w bramkach 19:18 dla Chrobrego). Pomarańczowo-Czarni wygrali wtedy 2:0 po golach Maksymiliana Banaszewskiego oraz Miłosza Kozaka i nieznacznie przechylili szalę na swoją stronę. Obecnie mają więc siedem wygranych przy sześciu Zagłębia i trzech remisach. W bramkach jest 21:18. 
Pierwszy mecz odbył się jednak nie w lidze, a w Pucharze Polski 30 września 1979 roku. Chrobry w drodze do półfinału, w 1/16 pokonał Zagłębie 2:1, co zapewniły gole Jana Adaszyńskiego i Wojciecha Zimermana. O ligowe punkty zespoły po raz pierwszy zawalczyły dopiero w 2003 roku, a wtedy dla odmiany to sosnowiczanie zwyciężyli 2:1. 
Oferta sponsora


Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#