POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest17.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Średnia wieku 18.5. Runda rezerw

19.12.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Rezerwy Chrobrego po rundzie jesiennej są na drugim miejscu w 4 Lidze. To trzecie podium Pomarańczowo-Czarnych z rzędu, ale każde z nich było po części inne. Tym razem wywalczono je najmłodszym składem, którego średnia wieku wyniosła 18.5 lat. Chrobry jest więc na czele klasyfikacji Pro Junior System. Podsumowujemy ten okres i pytamy o niego trenera Jakuba Wolnego.Deja vu

Chrobry tego sezonu nie zaczął tak, jak ubiegłego. Rok temu w ligę wszedł sześcioma zwycięstwami w sześciu występach, w tym w pierwszych czterech kolejkach zanotował wszystkie możliwe rezultaty: dwa zwycięstwa, remis i porażkę. Pomarańczowo-Czarni przegrali wtedy z Karkonoszami Jelenia Góra, które - jak się okazało - stały się najgroźniejszym rywalem Chrobrego. Zespół z Jeleniej Góry zyskał sześć punktów przewagi, ale Chrobry potrzebował czasu, z upływem tygodni mocno się rozkręcił (siedem wygranych z rzędu) i tę stratę zniwelował. Na kolejkę przed końcem był pierwszy z punktem więcej i wtedy przeżył deja vu. Przed rokiem prowadzenie stracił w takim momencie remisując z Kuźnią Jawor, tym razem do utrzymania lidera nie wystarczył remis z Konfeksem Legnica. Ten punkt został przywieziony z wyjazdu, z którymi głogowianie ogółem mieli więcej kłopotów. Mecze w Głogowie? Osiem zwycięstw i jeden remis. Mecze poza Głogowem? 5 - 2 - 2. 
- Przed rundą było dużo niewiadomych - mówi trener Chrobrego II Jakub Wolny. - Kadra nie do końca ukształtowała się tak, jakbym chciał, bo nie wszyscy w niej zostali. Mam na myśli Paulo Filipowicza czy Konrada Flisa. Trudny mieliśmy też początkowy terminarz, bo w pierwszych kolejkach czekały nas mecze z zespołami, które uchodziły za faworytów.  Nasz skład się dopiero krystalizował. Odkąd pamiętam, tak młodego nie mieliśmy. Z czasem całość się zazębiła i moim zdaniem wyszło nieźle. Cieszy przede wszystkim wprowadzenie się rocznika 2004. Niektórzy pokazali, że warto na nich stawiać. 
 
 
 
TABELA KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE 4 LIGA - CZOŁÓWKA
   DRUŻYNA  M  P
       
 1.   Karkonosze Jelenia Góra  18  43
       
 2.   Chrobry Głogów  18  42
       
 3.   Apis Jędrzychowice  18  37
       

TABELA DOM
   DRUŻYNA  M  P
       
 1.   Chrobry Głogów  10  28
       
 2.   Karkonosze Jelenia Góra  9  20
       
 3.   Apis Jędrzychowice  9  19
       
 
TABELA WYJAZD
   DRUŻYNA  M  P
       
 1.   Karkonosze Jelenia Góra  9  25
       
 2.   Apis Jędrzychowice  9  18
       
 3.   Chrobry Głogów  8  14
       
 
TABELA OFENSYWA
   DRUŻYNA  B+  
       
 1.   Chrobry Głogów, Sparta Rudna   49  
       
 2.       
       
 3.   Karkonosze Jelenia Góra, Apis Jędrzychowice  46  
       
 
TABELA DEFENSYWA
   DRUŻYNA  B-  
       
 1.   Karkonosze Jelenia Góra  12  
       
 2.   Chrobry Głogów, Apis Jędrzychowice  13  
       
 4.   Prochowiczanka Prochowice  19  
       
 

50 procent Przemysława Siudaka

Patrząc na liczby, na pierwszy plan po rundzie jesiennej wysunął się Przemysław Siudak. Z 11 bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem zespołu, ale jeszcze większe wsparcie dla kolegów dał asystami. Po jego podaniach padło kolejnych 14 goli. Łatwo obliczyć, że sam strzelał lub miał bardzo duży udział przy 25 z ogółem 49 bramek Chrobrego. To ponad 50 procent całości. 
- Nie lubię indywidualnie i publicznie oceniać, ale liczby mówią same za siebie. Trzeba go docenić nie tylko za nie. Był naszym motorem napędowym i zawodnikiem dającym fajne bodźce innym, bo już podczas treningów nie odpuszcza, stara się na sto procent. Mam nadzieję, że dostanie szansę wyżej - komentuje trener rezerw. 
 
 

Czołowi strzelcy:
  • 11 - Przemysław Siudak
  • 7 - Olaf Zygmunt
  • 6 - Adrian Marciniak
  • 5 - Wiktor Kobiela
  • 4 - Miłosz Jóźwiak

Czołowi asystenci:
  • 14 - Przemysław Siudak
  • 7 - Konrad Grzymisławski
  • 4 - Miłosz Jandziak
  • 3 - Konrad Flis, Kacper Staszkowian
  • 2 - Oskar Burda, Seweryn Dybizbański, Miłosz Jandziak, Wiktor Kobiela, Miłosz Jóźwiak
 
 

Czterech szesnastolatków i średnia wieku 18.5

Chrobry w ligowej tabeli jest tuż za liderem, ale za to samodzielnie przewodzi w klasyfikacji Pro Junior System. Uzyskał 13427 punktów (druga Stal Chocianów ma ich 12013, a trzecia Kuźnia Jawor już tylko 5320. Średnia wieku drużyny wynosi 18.5 i na tym przykładzie widzimy, jak kształt rezerw zmieniał się przez lata. Piłkarze pierwszego Chrobrego coraz rzadziej spadają do „dwójki”, która stała się grupą samowystarczalną, funkcjonującą na zasadach normalnej drużyny. Poza bramkarzami - Mateuszem Abramowiczem oraz Adamem Makuchowskim - w rezerwach grali Dominik Piła, Jakub Michalczyk i Adam Antochów, ale bardziej śladowo (najwięcej minut miał Antochów - 360). Trzon stanowili 22-letni Wiktor Kobiela oraz o rok młodsi Przemek Siudak z Sewerynem Dybizbańskim i od nich z wiekiem schodzimy w dół. 
To warunki, w których można eksperymentować i wprowadzać młodych zawodników. Trener Jakub Wolny korzystał z tej furtki i wpuszczał do gry czterech szesnastolatków. Najwięcej minut - 645 - zebrał bramkarz Grzegorz Lasoń. Widoczny był Oskar Burda, któremu 410 minut wystarczyło do zdobycia dwóch goli i zaliczenia dwóch asyst. 
Jakub Wolny: - Czy to będzie kierunek, w jakim ma iść ten zespół, zależy od włodarzy klubu. To one wyznaczają drogę, a my jesteśmy tego wykonawcami. Fakt, że - jak już wspomniałem - skład był najmłodszy na przestrzeni lat. Po części taki był zamysł, a po części uwarunkowała to sytuacja w kraju. Zawodnicy z pierwszej drużyny ze względu na wymaganą na poziomie centralnym izolację nie mogli mieć z nami styczności. Ciężko na ten moment powiedzieć, jak będzie to wyglądać wiosną, choć zimą trudno o zmiany i powinniśmy zostać w większości w tym składzie, jeśli nie w całości w takim samym. Mam też na oku kolejnych kilku z rocznika 2004 i 2005, których warto będzie sprawdzić na etapie sparingów.
 
 
 

Co wiosną? „Sami zobaczyli, że mogą”

- W pewnym momencie zawodnicy zobaczyli, że w lidze mogą wygrać z każdym. Dlatego po remisie w Legnicy, który nie dał utrzymania pozycji lidera, byli bardzo źli. Już w szatni mówiłem im, że nie mają mieć prawa pospuszczanych głów. Za zwycięstwo jesienią nikt pucharów nie daje. Jeśli chcą powalczyć o coś więcej, wiosną droga stoi otworem - kończy trener drugiej drużyny. 


Tagi

chrobry2    jakub wolny    rezerwy   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#