POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest17.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Taki był 2020: maj-sierpień

29.12.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Najważniejsze wydarzenia w klubie i wokół niego od maja do sierpnia. Ciąg dalszy podsumowania 2020 roku. 


MAJ

Życie powoli wraca do normalności. Nie jest tak, jak było jeszcze kilkanaście tygodni temu, ale powracające po przerwie treningi Akademii Piłki Nożnej i uruchomienie piątej edycji projektu Trener Osiedlowy dają może nie zielony, ale żółty sygnał świetlny. Klub w oparciu o rozporządzenia stopniowo wznawia organizację aktywności dla dzieci i młodzieży. Trzeba tylko przywyknąć do nowej rzeczywistości z zakrywaniem twarzy i środkami do dezynfekcji na każdym kroku. 
Przede wszystkim jednak środowisko piłkarskie organizuje się wewnętrznie i wdraża opracowywany od kwietnia plan powrotu rozgrywek ligowych, podczas gdy ligi młodzieżowe czy niższe z udziałem rezerw kończą sezon. Przedwcześnie kończą też inne dyscypliny, a piłka nożna decyduje się doprowadzić najwyższe ligi do samego finiszu.
Piłkarze pierwszej drużyny przechodzą badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 i jeszcze w pierwszej połowie miesiąca meldują się na boisku. Całą grupę w tym miejscu widzimy po raz pierwszy od 59 dni. Wznowienie ligi planuje się na początek czerwca.
 
 
 
 
  
 
 

CZERWIEC

Duży krok do przodu, bo zespół wyjeżdża na mecz do Olsztyna. Gra Ekstraklasa, grają w Pucharze Polski, budzi się Fortuna 1 Ligi, a to zdaje się być przekaz dla społeczeństwa, że jest względnie normalnie. Względnie, bo wszystkie spotkania odbywają się bez udziału kibiców lub z ich ograniczoną liczbą. Chrobry rozpoczyna od bezbramkowego remisu ze Stomilem, a dalsze wyniki: 1:0, 0:2, znów 0:0 i 0:1 przywracają żal z powodu marcowego, przymusowego wyhamowania po tak świetnym starcie. Kiedy jedni zastanawiają się, co z zespołem z początku roku, a inni na nowo analizują możliwe scenariusze na dole tabeli, Chrobry po golu w 90 minucie pokonuje Sandecję Nowy Sącz 1:0 i.. rusza. Zaraz potem wygrywa na wyjeździe z mającą awansować Wartą Poznań 2:1 i zmierza do góry.
Pod adresem sklep.chrobry-glogow.pl klub uruchamia sklep internetowy promowany nową kolekcją odzieżową, ale że najbardziej pożądana jest aktywność na zewnątrz, startuje też z dwoma projektami skierowanymi do dzieci. Spośród nich jeszcze w tym miesiącu na szkolnych boiskach debiutuje Liga Osiedlowa, do której zgłasza się 13 osiedlowych drużyn.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LIPIEC

Pomarańczowo-Czarni są w gazie i stają się rewelacją końca rozgrywek. Do dwóch wygranych z ostatnich dni czerwca, w lipcu dokładają trzy kolejne (w tym 4:3 z Chojniczanką Chojnice po bramce w 90 minucie), po drodze przegrywając tylko z innym faworytem: Stalą Mielec. Taką formą doprowadzają do sytuacji, w której na kolejkę przed końcem liczą się w walce o baraże. 
Trener Ivan Djurdjević: - Największe słowa uznania dla zawodników. To tak mocna grupa i tak mocni ludzie, więc można zrobić takie porównanie: wziąć zwykłą osobę z ulicy i w tym zespole zagrałaby dobrze.
Na boisku do końca robią swoje, pokonują w Bielsku-Białej Podbeskidzie, psując rywalom fetę z okazji awansu, ale ostatecznie te punkty nic nie dają. Inne rezultaty nie układają się po myśli. Bruk-Bet Termalica Nieciecza kończy na szóstej pozycji, Chrobry z punktem straty na siódmej, lecz kibice doceniają to, że zaczynał od ostatniej i od samej inauguracji musiał iść pod górę. 
W międzyczasie na obiektach Chrobrego rozpoczynają się piłkarskie półkolonie, przy których łatwiej napisać czego w nich nie było, niż było. 10 godzin piłkarskich treningów, zajęcia z pierwszoligowcami, piłkarski angielski, park linowy, park trampolin, skatepark, basen i artystyczne malowanie ścian. Wszystko w ciągu pięciu dni. Po okresie domowej bezczynności dzieciaki chłonęły ten czas.
Miesiąc kończy się przemeblowaniami w kadrze. Przy Wita Stwosza decyduje się pozostać m.in. Oliver Praznovsky, ale już wiadomo, że po dobrym mimo wszystko sezonie nie wszyscy skopiują taki ruch. Wcześniej umowę ze Śląskiem Wrocław podpisuje Michał Szromnik, a do tych po stronie odejść dołącza później Szymon Drewniak. Pierwszym wzmocnieniem jest natomiast przymierzany na miejsce również szykującego się do odejścia Miłosza Kozaka Patryk Bryła, ale wobec kilku ubytków na nim się nie może skończyć.
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SIERPIEŃ

Utalentowany młodzieżowy reprezentant Polski Kacper Bieszczad na bramkę w miejsce Michała Szromnika, a Słoweniec Jaka Kolenc i mający „nazwisko” Tomasz Cywka za Szymona Drewniaka/Krzysztofa Kubicę. Z takimi zmianami, po nietypowym, jednotygodniowym okresie przygotowawczym bez ani jednego sparingu, Chrobry prezentuje nowe stroje meczowe i nieźle zaczyna sezon, choć zmorą okazują się ostatnie minuty. Gdyby nie one... W Pucharze Polski z Cracovią odpada tracąc bramki najpierw w 90 minucie i następnie w 118, a na inaugurację remisuje 1:1 z Koroną Kielce po samobójczym trafieniu Kamila Juraszka w 90 minucie. 
Ponadto klub podejmuje rozmowy z trenerem Ivanem Djurdjeviciem, które kończą się przedłużoną umową szkoleniowca oraz jego asystenta Macieja Stachowiaka do czerwca 2022 roku. Nawet pomimo tej przeklętej 90 minuty, dalsza część sezonu zapowiada się obiecująco.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chrobry TV



więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#