POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest17.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Taki był 2020: wrzesień-grudzień

30.12.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


3:0 z Widzewem Łódź, odwoływane mecze, następujący kryzys i wychodzenie z niego, rezerwy wiceliderem oraz finały Ligi Osiedlowej. W ostatniej części tegorocznego podsumowania przypominamy najważniejsze wydarzenia w miesiącach od września do grudnia. 

 

WRZESIEŃ

Przed sezonem nie było ani jednego sparingu, za to na początku września – korzystając z ligowej pauzy – Chrobry zmierzył się towarzysko z Zagłębiem Lubin. To wtedy poważnie ucierpiał Przemysław Stolc, którego karetka musiała przetransportować do szpitala. W pewnym momencie wydawało się, że może przejść zabieg trepanacji czaszki. Koledzy z drużyny, wiedząc jak poważna jest ta sytuacja, na mecz z Widzewem Łódź wyszli w specjalnych koszulkach. Pojedynek z RTS-em był wydarzeniem nr 1 tego miesiąca, tym bardziej, że Pomarańczowo-Czarni wygrali 3:0 i znów zrobiło się o nich głośniej. Był to też jeden z ostatnich meczów z kibicami na trybunach. 
Z czasem do zespołu dołączyli jeszcze Paweł Oleksy i Jakub Michalczyk, ale po tym okazałym 3:0 z Widzewem wzmocniona drużyna nie poszła za ciosem. Najbardziej musiało zaboleć niepowodzenie w Niepołomicach, gdzie Puszcza wygrała 2:0.
Poza pierwszoligowymi boiskami, w jedno miejsce zebrano najlepszych z tych osiedlowych. Na stadionie pod nazwą „Z boiska na stadion 4” odbyły się finały Ligi Osiedlowej z udziałem najlepszej ósemki. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PAŹDZIERNIK

Październik to kolejny bardzo pokręcony miesiąc. Meczów miało być więcej, a odbyły się tylko dwa. Z jednej strony Chrobry zremisował w wyjazdowych derbach z Miedzią Legnica 2:2 i to jeden z najbardziej emocjonujących pojedynków tego roku (głogowianie prowadzili 2:0, rywale wyrównali trafieniem bramkarza w doliczonym czasie). Z drugiej wyjazd do Tychów kończy się porażką 0:4.
Na domiar tego, wirus nie omija też szatni Chrobrego. W całej lidze mecze są odwoływane, a po pozytywnych wynikach badań u niektórych piłkarzy głogowskiej drużyny, nie dochodzą do skutku wszystkie planowane na ten miesiąc spotkania. Wobec izolacji lub okresów kwarantanny, duża część tego miesiąca to znów czas postoju.
W październiku dobiega końca piąta edycja projektu Trener Osiedlowy. Przez sześć miesięcy trwania projektu przeprowadzono prawie 600 zajęć, a w Lidze Osiedlowej rozegrano 80 meczów.
 
 
 
 
 
 
 
 

LISTOPAD

Sytuacja zdrowotna normuje się w listopadzie. Rozgrywki coraz bardziej zaczynają przebiegać zgodnie z planem, choć w przypadku Pomarańczowo-Czarnych początkowo nie po myśli. Chrobry przegrywa z Termaliką Nieciecza, ŁKS-em Łódź i choć w kolejnym występie pokonuje Stomil Olsztyn 3:0, zaraz potem przyjmuje 2:3 od Odry Opole po golu w nawiedzającej tę rundę 90 minucie. W efekcie dość wyraźnie przesuwa się do dolnej części tabeli, ale z taką sytuacją decyduje się zmierzyć. Wiosnę bardzo dobrze zaczynał, średnio przechodził, by świetnie skończyć i przypominać ją zaczynała jesień. Zespół co prawda przegrał z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz, ale zwycięstwo w Sosnowcu po bardzo dobrej drugiej połowie, pierwsze na wyjeździe, pozwalało wierzyć, że coś tam dobrego zaczyna się dziać. 
Bardzo dobrze w 4 Lidze prezentują się rezerwy, które były niepokonane w październiku, pozostają takimi w listopadzie, i tylko remis w ostatniej kolejce z Konfeksem Legnica sprawił, że nie skończyły na pozycji lidera. Prowadzą Karkonosze Jelenia Góra z punktem więcej, więc już w listopadzie wiemy, że wiosna zapowiada się emocjonująco. 
Dobiegają końca jesienne rozgrywki w ligach młodzieżowych, ale wtedy Akademia Piłki Nożnej startuje z Ligą Wewnętrzną dla najmłodszych roczników. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GRUDZIEŃ

2:1 z GKS-em Bełchatów, 3:0 z Resovią Rzeszów i 1:1 w Gdyni. Pomarańczowo-Czarni punktują w czterech na pięć ostatnich gier i wracają do środka tabeli. Rundę jesienną kończą na 10 miejscu z pięciopunktową stratą do szóstej i trzynastopunktową przewagą nad ostatnią pozycją, co daje spory komfort.
To czas świątecznych spotkań i mimo ograniczeń, w śladowej ilości udaje się przeprowadzić kilka. Świąteczne paczki otrzymują najmłodsi trenujący w klubie. Poza tym grudzień jest czasem podsumowań - Chrobry w rankingu CSR-owym Sport Impact za całokształt działań został sklasyfikowany na piątym miejscu, a za praktykę dobrych działań uznano realizację projektu Trener Osiedlowy. Klubowy spiker, Michał Chołoda, otrzymuje statuetkę za trzecie miejsce w lidze. 
Rok kończy się jednak nostalgicznie. W Wigilię dowiadujemy się o śmierci Janusza Kucharskiego – byłego lekarza klubu, jego kibica i członka Klubu Mecenasów Sportu. Żegnamy go podczas uroczystej mszy świętej. Pochowany zostaje poza Głogowem, w Stargardzie. Niech spoczywa w pokoju. 
 
 
 
 
 
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#