POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest17.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Djurdjević: pokazać duże możliwości

11.01.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Jak przyjdzie wiosna i ruszymy, to musimy to zrobić z zespołem prezentującym się na miarę swoich możliwości, które są duże - na początek siedmiotygodniowych przygotowań do ligi powiedział trener Chrobrego Głogów Ivan Djurdjević.

W poniedziałek w klubie zespół stawił się w komplecie. Zaczął od pomiarów ciała i siłowni, by popołudniem przejść na boisko. 
- Dla tych, którzy byli zdrowi, taki okres przerwy był czasem na odpoczynek i regenerację, inni mogli przez ten czas się doleczyć. Na ten moment wszyscy są zdrowi i jako sztab zrobimy wszystko, aby tak pozostało jak najdłużej - mówi trener Ivan Djurdjević.

- Pierwszy tydzień to wstęp - dodaje szkoleniowiec głogowian. - Chcemy się dostosować do sztucznej nawierzchni, bo momentami może ona prowokować urazy i jest uciążliwa. W kolejnym tygodniu zaczniemy intensywną pracę. Do niej dojdzie dużo różnych sparingów, bo chcemy dać więcej minut tym zawodnikom, którzy jesienią grali mniej, zwłaszcza młodym. Przez pandemię nie mogli występować w zespole rezerw i przez to brakuje im minut oraz ogrania. Chcemy popracować nad naszym sposobem gry. To, co było dobre udoskonalić, a nad tym, czego zabrakło, mocniej popracować, bo jest na to więcej czasu. Jak przyjdzie wiosna i ruszymy, to musimy to zrobić z zespołem prezentującym się na miarę swoich możliwości, które są duże. 

Te możliwości będzie miała szansę pokazać kadra, którą znamy z jesieni. 
- Być może będą jakieś wzmocnienia jednym, dwoma zawodnikami. Nie jestem za tym, aby dokonywać dużych zmian biorąc pod uwagę nasze realia - to raz, a dwa - po prostu wierzę w zespół, jego umiejętności i możliwości. Może pod względem wyników nie było tego widać, ale jesteśmy blisko. Wiosną czeka nas sporo meczów, które będą okazją, żeby to pokazać i nadrobić. Z takimi nadziejami, wizją, życzeniami chcemy zacząć nowy rok. 

23 stycznia Pomarańczowo-Czarni rozegrają pierwszy mecz sparingowy, a ogółem planują ich osiem. Jeśli wszystkie dojdą do skutku, będzie ich o dwa więcej niż podczas ubiegłorocznych zimowych przygotowań. Większość spotkań będzie z rywalami z drugiej i trzeciej ligi. 
- Trzeba wziąć pod uwagę, że wiele zespołów Ekstraklasy wyjeżdża na obóz za granicę i ligę zaczyna stosunkowo wcześnie. Na jeden z terminów, 30 stycznia, szukamy mocniejszego przeciwnika i zobaczymy czy się uda. Poza tym zagramy między innymi z Miedzią Legnica, z mocnymi drugoligowcami: liderującym Górnikiem Polkowice, będącym na miejscu barażowym KKS-em Kalisz czy rezerwami Śląska Wrocław, które przecież też są mocne, co widać po ich bliskiej barażom pozycji. Natomiast w przypadku spotkań z trzecioligowcami przeciwnicy będą bardzo zmotywowani, a to dla nas konieczność, by odpowiedzieć jakością - charakteryzuje sparingowe plany Ivan Djurdjević. 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#