Dzisiaj jest06.03.2021

CHROBRY-UNIA 1:0

20.02.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

W pierwszym sobotnim meczu sparingowym Chrobry pokonał Unię Janikowo 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 31 minucie Damian Kowalczyk.

Trener Ivan Djurdjević na pierwszy sobotni sprawdzian posłał kilku młodszych zawodników. Od początku zagrali Dominik Piła i Bartek Szafer, a poza nimi zobaczyliśmy dwóch graczy rezerw: Wiktora Kobielę oraz Miłosza Jóźwiaka, który później został zmieniony przez Olafa Zygmunta.

Pierwsza część była dość wyrównana bez wielu szans, choć w końcówce zarysowała się większa przewaga głogowian. Udało się ją udokumentować. W 31 minucie po akcji lewą stroną bramkarza rywali z bliska pokonał zamykający całość Damian Kowalczyk. Przy tym golu asystę zaliczył Damian Piotrowski. Po chwili okazję na 2:0 miał Miłosz Jóźwiak, ale po dograniu Dominika Piły uderzył tylko w boczną siatkę.

Po zmianie stron więcej z przodu mieli goście. Nawet jeśli jednak kierowali futbolówkę w światło bramki, nie dał się zaskoczyć „debiutujący” w niej Bartek Szafer. Jedną z interwencji miał bardzo okazałą, więc po końcowym gwizdku zebrał gratulacje. Tym samym Pomarańczowo-Czarni utrzymali prowadzenie do końca i sobotnie sparowanie zaczęli od wygranej 1:0.

CHROBRY GŁOGÓW - UNIA JANIKOWO 1:0 (1:0)
1:0 Kowalczyk 31

CHROBRY: Szafer - Ilków-Gołąb, Michalec, Juraszek, Kobiela, Mandrysz, Kolenc, Jóźwiak (75 Zygmunt), Piotrowski, Piła, Kowalczyk.